PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Keukenhof - Nizozemsko

Základní informace

Keukenhof je květinový park, který se nachází uprostřed tulipánových polí v parku velkém 32 ha u města Lisse. Květinový park je otevřen pouze na jaře (od poloviny března do poloviny května), kdy zde kvete 7 milionů tulipánů a jiných květin.

Nizozemsko Keukenhof park, flowers Nizozemsko Keukenhof park, flowers Keukenhof, Nizozemsko

Keukenhof náleží k nejkrásnějším květinovým parkům na světě. Prostírá se uprostřed 32hektarového lesoparku a byl založen r. 1949 jako jakási výstavní skříň nizozemských pěstitelů cibulovin. Park působí nejúchvatněji od konce března do konce května, kdy kvetou oslnivě zbarvené narcisy, hyacinty nebo tulipány. Škálu květin doplňují na počátku sezony sněhobílé japonské sakury a později nápadné ostrůvky azalek a rododendronů.

K návštěvě města Lisse, poblíž kterého se park nachází, se nejlépe hodí konec dubna, kdy se ve městě koná Bloemen Corso (květinový průvod). Procesí pestrých alegorických vozů vyráží z Noordwijku do Haarlemu, kde jsou přes noc úžasně osvětleny a lze je obdivovat i druhý den. Dva dny před průvodem mohou návštěvníci v halách Habaho v Lisse sledovat proces výzdoby těchto vozů. Muzeum černých tulipánů (Museum de parte Tulp) přibližuje historii a životní cyklus cibulovin. Zmiňuje se také o „tulipánové horečce“ v letech 1620–37, kdy investoři zvedli poptávku po vzácných tulipánech až do té míry, že se cibule začaly doslova vyvažovat zlatem.

Zdroj:
Nizozemsko – Společník cestovatele, nakladatelství Ikar
Knižní průvodce Marco Polo – Nizozemsko

Oficiální webová stránka: https://keukenhof.nl/nl

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY