PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Kylemore Abbey - Irsko

Základní informace

Kylemore Abbey se nachází nedaleko městečka Clifden. Je to sídlo irských benediktýnek a jedna z nejfotografovanějších staveb v Irsku.

Kylemore Abbey, Irsko Kylemore Abbey, Irsko

Historie opatství

Neogotický hrad s cimbuřím nechal vybudovat manchesterský magnát Mitchell Henry jako dar pro svou ženu. Henryovi koupili i rozsáhlé vřesoviště, odvodnili bažinaté úbočí a nechali vysadit tisíce stromů jako větrolam pro nový sad a zdmi obehnané exotické zahrady. Po nenadálé smrti své ženy a dcery Henry hrad opustil a posléze prodal. Hrad krátce vlastnil 9. vévoda z Manchesteru, který však byl nucen hrad prodat z důvodů dluhů.

V r. 1920 koupily panství benediktinky z belgických Yper a z hradu se stalo opatství. Benediktinky provozovaly v letech 1923 – 2010 opatství jako mezinárodní internátní dívčí školu. Řeholnice také provozovaly farmu a penzion, ale v r. 1959 byl penzion zničen požárem a nebyl již znovu otevřen.

Co si mohou návštěvníci prohlédnout

Viktoriánská zahrada pochází z doby založení hradu. Je to jedna z posledních viktoriánských zahrad, která je ohrazena zdí (tzv. walled garden). V době, kdy hrad vlastnil vévoda z Manchesteru, začala zahrada pustnout. Benediktinské řeholnice zahradu sice využívaly, ale do původního stavu byla zahrada obnovena a otevřena pro veřejnost až v r. 1999. Viktoriánská zahrada má nejdelší květinové záhony v Irsku. V zahradě se pěstují pouze rostliny (květiny, zelenina a bylinky) z viktoriánské éry. Zahrada je horským potůčkem rozdělena na dvě části. Na východní straně zahrady se nachází skleníky a domy zahradníků a pěstují se zde květiny. Druhá část zahrady je využívána pro pěstování zeleniny a bylinek, které jsou využívány v místní restauraci.

Na pozemcích opatství se nachází malý neogotický kostel, který nechal postavit Mitchell Henry v r. 1874 jako památku na jeho milovanou ženu, která v témže roce zemřela během dovolené v Egyptě. Kostel je jakousi zmenšeninou katedrály a sloužil pro obřady protestantské církve. Po příchodu benediktinek se změnil na katolický kostel. Dnes je kostel využíván pro hudební recitály, četbu poezie a různé komunitní slavnosti.

Návštěvníci si mohou prohlédnout opatství, kostel, viktoriánskou zahradu, řemeslnické dílny a užít si procházku podél jezera i do okolních lesů. Z opatství je pro veřejnost přístupné pouze přízemí, kde si lze prohlédnout 5 pokojů zrestaurovaných do jejich původní viktoriánské podoby. Většina z vybavení pokojů je originál. V dílně mohou sledovat ruční malování a vypalování keramiky s glazurou smetanové barvy a motivy fuchsií.

Zdroj:
Společník cestovatel – Irsko, nakladatelství Ikar
http://www.kylemoreabbeytourism.ie/

Oficiální webová stránka: https://www.kylemoreabbey.com

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY