PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Lago di Garda - Itálie

Základní informace

Lago di Garda je největší a nejvýchodnější italské jezero, které je oblíbeným letoviskem pro milovníky sportu.

Lago di Garda, Itálie Lago di Garda, Itálie

Jezero, které je považováno za nejkrásnější v zemi, vzniklo asi před 10 tisíci lety na konci poslední doby ledové. Vytvořil jej při oteplování ustupující alpský ledovec, zvaný Aletschský. Vodu do něj přináší především řeka Sarca a největším odtokem je Mincio.

Lado di Garda má protáhlý tvar a v severní části připomíná fjord. Jeho délka dosahuje 51,6 kilometrů a na jihu v nejužším místě měří 17,2 kilometry, přičemž hloubka nikde nepřesahuje 346 metrů. Od severu k jihu se také mění jeho okolí. Na severní straně jej obklopují skalnaté vrcholky, tyčící se do výšky až 2000 metrů, a tak tato část představuje ideální místo pro aktivní dovolenou, ať už se chcete věnovat horolezectví, nordig walkingu či paraglidingu.

Jižní část jezera leží v nížině a obklopuje ji 50 kilometrů písečných pláží. Příjemné klima si tu užijí milovníci přímořské krajiny a atmosféry. Každý rok tu vykvétají záplavy subtropických květů, jako jsou cypřiše, oleandry či kamélie, a vedle olivových hájů a vinic lze vidět i palmy. Čas se tady dá trávit sluněním, koupáním, ale i cyklistikou a túrami po dobře značených cestách. Na své si tu přijdou i vyznavači vodního lyžování a windsurfingu. Nachází se zde i největší italský zábavní park Gardaland.

Za návštěvu stojí i malebná městečka na břehu jezera. Perlou Lago di Garda jsou zvané lázně na úzkém výběžku pevniny Sirmione. Kromě příjemné promenády, pozůstatků římské vily a lázní se pyšní i hradem Rocca Scaligera, postaveným roku 1259. Nikdo by neměl odolat návštěvě úzkých spletitých uliček pod impozantním středověkým hradem v Malcesinu. Odtud také vyjíždí lanovka na vrchol 1 747 metrů vysoké hory Monte Baldo.

Oficiální webová stránka: www.visitgarda.com/en/garda_lake

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Itálie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY