PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Lérinské ostrovy - Francie

Základní informace

Lérinské ostrovy (Îles de Lérins) leží nedaleko města Cannes. Větší ostrov Ste-Marguerite ukrývá pevnost, v níž byl vězněn tajemný „muž se železnou maskou“. Menší ostrov St-Honorat je domovem starobylého cisterciánského kláštera.

Za pouhou čtvrthodinku se ze stanoviště nedaleko Festivalového paláce v Cannes (z nábřeží Quai des Îles) dostanete na ostrov Ste-Marguerite, půl hodiny vám pak bude trvat cesta na ostrov St-Honorat. Oba úchvatné ostrovy jsou z Cannes snadno dostupné a svým návštěvníkům nabízejí nádhernou přírodu, romantická zákoutí a možnosti procházek, koupání či pikniku.

Rušnější ostrov Ste-Marguerite (svaté Markéty) se skalnatým pobřežím je dlouhý 3 km, široký 1 km a pokrývá ho 170 hektarů eukalyptového a borového lesa. Můžete se potulovat po zdejších cestách mezi hustými porosty, vydat se přírodní naučnou stezkou Sentier Botanique nebo se vykoupat v malých zátokách. Kroky většiny návštěvníků však směřují především k impozantní pevnosti Fort Royal, která byla postavená v době působení kardinála Richelieu a později v 18. století zesílená známým francouzským pevnostním architektem Vaubanem. V pevnosti můžete navštívit několik cel, včetně té, v níž byl dlouhých jedenáct let vězněn „muž se železnou maskou“.

O něco vzdálenější jižnější ostrov St-Honorat je ve vlastnictví stejnojmenného kláštera a od roku 410 jej obývají mniši. Můžete zde navštívit klášterní areál, jehož budovy pocházejí z velké části z přestavby provedené v 19. století. Dominantou celého komplexu je starý mnišský hrad, který vznikl již v roce 1073 na obranu ostrova proti útočníkům. V klášterních prostorách můžete rovněž navštívit malé muzeum dokumentující dějiny kláštera a vystavující archeologické nálezy z římské a raně křesťanské doby. Ze zdejší terasy završené cimbuřím se vám naskytne úchvatný výhled na moře a pobřeží. Na ostrově je kromě toho rozmístěno několik středověkých kaplí, z nichž nejkrásnější je Chapelle de la Trinité na jihovýchodním okraji ostrova, která vznikala již v 10. století.

Oficiální webová stránka: www.cannes-ilesdelerins.com/fr

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY