PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Lido di Jesolo - Itálie

Základní informace

Lido di Jesolo je jedno z nejznámějších a největších letovisek u Jaderského moře nedaleko Benátek. Návštěvníci zde naleznou téměř 15 km dlouhou písečnou pláž a promenádu s množstvím restaurací, barů a obchodů.

Lido di Jesolo, Itálie

Rušné letovisko, které je největší v celé oblasti Veneto, je přezdívané Italské Miami. Svým návštěvníkům, kterých sem každý rok přijíždí kolem 600 tisíc, nabízí 15 kilometrů pláží o šířce 50 až 100 metrů. Proslulá je svou kvalitou a čistotou, takže se již dlouhou dobu pyšní prestižní Modrou vlajkou, tedy oceněním udělovaným Nadací pro environmentální vzdělání.

Milovníci tu ocení jemný zlatavý písek, pozvolný vstup do vody i množství vybavení, díky čemuž je tato oblast vhodná i pro neplavce, rodiny s dětmi či tělesně postižené. Díky vlnolamům, vybíhajícím kolmo z pláže, je tu možné po většinu roku koupání v klidném moři. Pro ubytování je zde připraveno skoro 300 hotelů a 5000 apartmánů.

Městečko Jesolo vzniklo z římské osady Equilium, z jehož názvu se zkomolením přeměnilo na dnešní pojmenování. Původně se toto osídlení nacházelo na ostrově u ústí řeky Piavy, ale v 15. století byla oblast odvodněna a osídlení se mohlo dál rozrůstat směrem k pevnině. Po jedenáct století tu vládla benátská dóžata, díky čemuž město získávalo na prestiži. Dnes je Lido di Jesolo živé přímořské středisko, kde se pořád něco děje. Proslulé je svým nočním životem, diskotékou a bujarou zábavou.

Je také ideální základnou pro poznávání okolí. Málokdo odolá lodním výletům, prozkoumávání ostrovů v laguně a na své si tu přijdou i milovníci dobrého italského jídla a vína. TI, kteří preferují aktivní trávení času, mohou využít nabídku pronájmu šlapadel, loděk a nafukovacích i motorových člunů, či se přihlásit na lekce plachtění a řízení katamaránu. Za návštěvu stojí i aquapark, přezdívaný Karibský ostrov, v němž lze najít vyžití na skoro 30 atrakcích, k nimž patří i nejdelší skluzavka na světě.

Oficiální webová stránka: www.jesolo-tourism.com/en

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Itálie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY