PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Lido di Ostia - Itálie

Základní informace

Lido di Ostia je přímořské letovisko u Tyrhénského moře a nejbližší pláž pro obyvatele Říma. Městečko Ostia je předměstím Říma, které je s centrem metropole spojeno železniční tratí. Součástí města Ostia je i archeologická oblast zvaná Ostia Antica.

Lido di Ostia, Itálie

V době antiky leželo dnešní městečko ve vnitrozemí, celé 3 km od pobřeží. V 19. století tu vznikly solné doly a od roku 1883 dělníci okolní bažiny rekultivovali pro své bydlení. V roce 1908 bylo město uznáno jako předměstí Říma a na konci 20. let 20. století sem z Říma Mussolini zavedl silnici zvanou Via del Mare, což byla první dálnice v Itálii. Po druhé světové válce v okolí vyrostlo několik přímořských letovisek, které jsou dodnes vyhledávaným cílem turistů z celého světa.

Z názvu Lido, který Italové používají pro dlouhé písečné pláže, lze vyvodit, že se jedná o místo odpočinku a relaxace. Okolní vody Tyrhénského moře jsou nazývané „moře Římanů“, neboť jsou nejbližší věčnému městu a nejsnadněji z něj přístupné. Několik kilometrů dlouhá pláž, rozdělená na menší úseky, se táhne mezi pobřežím a silnicí mezi městy Ostia a Torvaianica. Písečné pláže s pozvolna svažujícím se dnem jsou ideální pro rodiny s dětmi, ale v označeném úseku si najdou své vyžití i vyznavači nudismu.

Přestože v 70. letech 20. století byla celá tato oblast neblaze proslulá znečištěním půdy i vody, podařilo se vše rekultivovat a opravit, takže dnes si tu lze opravdu užít bezpečné a příjemné koupání i slunění. Na soukromých i veřejných plážích najdete příjemné zázemí v podobě možnosti půjčení slunečníku a lehátek, ale i toalet, sprch, stánků s občerstvením a s restauracemi.

Rada: Z Říma na Lido di Ostia je velmi snadné se dostat. Vlak jezdí několikrát do hodiny a cesta trvá asi třicet minut. Nastoupit můžete na zastávce Porta San Paolo na trase B a vystoupíte na stanici Ferrovia Roma-Ostia-Lido. Počítejte však s plným vlakem – každý den touto trasou projede kolem 90 000 pasažérů.

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Itálie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY