PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Lido di Ostia - Itálie

Základní informace

Lido di Ostia je přímořské letovisko u Tyrhénského moře a nejbližší pláž pro obyvatele Říma. Městečko Ostia je předměstím Říma, které je s centrem metropole spojeno železniční tratí. Součástí města Ostia je i archeologická oblast zvaná Ostia Antica.

Lido di Ostia, Itálie

V době antiky leželo dnešní městečko ve vnitrozemí, celé 3 km od pobřeží. V 19. století tu vznikly solné doly a od roku 1883 dělníci okolní bažiny rekultivovali pro své bydlení. V roce 1908 bylo město uznáno jako předměstí Říma a na konci 20. let 20. století sem z Říma Mussolini zavedl silnici zvanou Via del Mare, což byla první dálnice v Itálii. Po druhé světové válce v okolí vyrostlo několik přímořských letovisek, které jsou dodnes vyhledávaným cílem turistů z celého světa.

Z názvu Lido, který Italové používají pro dlouhé písečné pláže, lze vyvodit, že se jedná o místo odpočinku a relaxace. Okolní vody Tyrhénského moře jsou nazývané „moře Římanů“, neboť jsou nejbližší věčnému městu a nejsnadněji z něj přístupné. Několik kilometrů dlouhá pláž, rozdělená na menší úseky, se táhne mezi pobřežím a silnicí mezi městy Ostia a Torvaianica. Písečné pláže s pozvolna svažujícím se dnem jsou ideální pro rodiny s dětmi, ale v označeném úseku si najdou své vyžití i vyznavači nudismu.

Přestože v 70. letech 20. století byla celá tato oblast neblaze proslulá znečištěním půdy i vody, podařilo se vše rekultivovat a opravit, takže dnes si tu lze opravdu užít bezpečné a příjemné koupání i slunění. Na soukromých i veřejných plážích najdete příjemné zázemí v podobě možnosti půjčení slunečníku a lehátek, ale i toalet, sprch, stánků s občerstvením a s restauracemi.

Rada: Z Říma na Lido di Ostia je velmi snadné se dostat. Vlak jezdí několikrát do hodiny a cesta trvá asi třicet minut. Nastoupit můžete na zastávce Porta San Paolo na trase B a vystoupíte na stanici Ferrovia Roma-Ostia-Lido. Počítejte však s plným vlakem – každý den touto trasou projede kolem 90 000 pasažérů.

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Informace Destinace

Školní zájezdy Itálie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY