PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 0x

Liechtensteinklamm - Rakousko

Základní informace

Liechtensteinklamm (česky Lichtenštejnská soutěska) se nachází nedaleko obce Sankt Johann im Pongau ve spolkové zemi Solnohradsko; na délku má téměř 4 kilometry, 1 kilometr je přístupná návštěvníkům; kaňon je hluboký až 300 metrů.

Liechtensteinklamm, Švýcarsko Liechtensteinklamm, Rakousko

Tisíce let působení eroze dravého potoka vytvořilo ve skále dechberoucí podívanou. Úzkou soutěsku ohraničují stěny vysoké až tři sta metrů, takže na některých místech je jen stěží vidět proužek nebe. Není tak divu, že toto místo je opředeno mnoha legendami a pověstmi.

Svůj název soutěska získala v poslední čtvrtině 19. století. Místní nadšenci z Pongauského alpského spolku se tuto nádheru totiž rozhodli zpřístupnit široké veřejnosti. Začali proto budovat rozsáhlý systém dřevěných chodníků, schodišť, lávek, můstků, ale i tunel, aby byl průchod roklí bezpečný, a široká veřejnost tak mohla obdivovat fascinující scenérie uprostřed majestátních hor. Práce začaly v roce 1875 a brzy se ukázalo, že jejich projekt daleko přesahuje odhadované finanční možnosti. Snažili se proto získat větší množství peněz z dalších zdrojů, ale vše vypadalo marně. Záchrana přišla ve chvíli, kdy oslovili rodáka z Lednice na Moravě Johanna II. z Lichtenštejna. Tento významný mecenáš, díky jehož finanční pomoci bylo postaveno množství škol, opraveno několik kostelů a zřízena zdravotnická zařízení, věnoval na realizaci turistické trasy soutěskou tehdy horentní sumu šesti set zlatých, díky níž byl vysněný projekt místních realizován.

Celá Lichtenštejnská soutěska dosahuje délky čtyř kilometrů, ale veřejnosti je zpřístupněna jen její část, dlouhá něco přes kilometr. Při jejím průchodu mohou návštěvníci obdivovat bizarní útvary vymleté ve skalách vodou, mechem porostlé kameny, úžasná zákoutí, ale často ohromí i hra slunečních paprsků, které se odráží v roztříštěných kapkách vody.

Na konci stezky čeká ohromující Ledový vodopád, od nějž je nutné se vrátit po stejné trase zpět, takže si návštěvníci mohou vychutnat pohledy na tuto nádheru z různých úhlů.

Rada: V soutěsce je i v létě vlhko a chladněji než v okolí. Dbejte proto na výběr vhodného oblečení.

Oficiální webová stránka: www.liechtensteinklamm.at

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Doplňující informace

Vstupné
skupina za €4,50 nebo €9??

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Rakousko

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY