PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 6x

Linec - Rakousko

Základní informace

Linec, německy Linz, je moderní a živé hlavní město rakouské spolkové země Horní Rakousy.

Linz, Rakousko Rakousko Linz, stare mesto Alter Dom, Linz, Rakousko Pöstlingberg, Linz, Rakousko

Třetí největší město Rakouska s 200 000 obyvateli leží uprostřed Evropy v regionu Dunaj-Vltava. Mekka elektroniky a umění a zároveň město kultury a památek se může pochlubit dlouhou a bohatou historií. Už v 1. století n. l. si na tomto místě, kde šlo bezpečně přejít řeku Dunaj, postavili Římané vojenskou pevnost zvanou Lentia.

Roku 799 se poprvé objevuje název Linze, bližší dnešnímu pojmenování, a to v souvislosti s faktem, že se tu mohou konat trhy a vybírat mýtné. V roce 1240 získal Linec městská práva a tedy i právo na místního soudce a užívání vlastní pečeti. Město se rychle rozvíjelo a na konci 13. století se stalo sídlem zemského hejtmana a o dvě století později i centrem Svaté říše římské. Není proto divu, že si Linec jako místo svého pobytu vybralo množství významných osobností, mezi něž patří Johannes Kepler, Wolfgang Amadeus Mozart či Ludvík Wittgenstein.

Linec se však po celém světě proslavil i výborným lineckým koláčem, o němž první zmínka pochází už z roku 1653. Místní jsou pyšní i na fakt, že se jedná o nejstarší koláč na světě pojmenovaný po městě.
O bohaté historii Lince svědčí historické skvosty, jako je barokní náměstí Hauptplatz o rozloze 13 200 m², jemuž vévodí dvacet metrů vysoký morový sloup, ale i zámek vystupující ze Starého města, z jehož terasy se nabízí úchvatný pohled na střechy okolních domů.

Město však neustrnulo jen ve své někdejší slávě a neustále se vyvíjí. V rámci programu Creative City tu funguje živá kulturní scéna s jedním z nejmodernějších divadel v Evropě, ale i množství netradičních projektů, mezi něž patří např. originální muzeum budoucnosti. I proto byl Linec roku 2014 zařazen jako město se zvláštní orientací do budoucnosti na seznam UNESCO City of Media Arts, stejně jako např. Lyon, Dakar či Tel Aviv.

Rada: Plánujete-li strávit v Linci víkend, určitě se oplatí koupit si Linz Card, která nabízí volný vstup do muzeí, jízdenku na veřejnou dopravu a množství slev.

Oficiální webová stránka: www.linztourismus.at

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Rakousko

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY