PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Living Coasts - Anglie, Torquay

Základní informace

Living Coasts je unikátní přímořská zoologická zahrada na pobřeží Lamanšského průlivu ve městě Torquay v jihozápadním anglickém hrabství Devon.

Jedinečná zoologická zahrada byla slavnostně otevřena 14. července 2003 a každý rok do ní zavítá kolem 100 tisíce návštěvníků. Nabízí se jim tu totiž neobvyklý náhled zblízka na živočichy z celého světa a zároveň na jejich přirozené prostředí.

Celý prostor Living Coasts je vlastně jedna velká voliéra s nádhernou kulisou moře v pozadí. Tato 19 metrů vysoká konstrukce obepíná prostor 51 000 m³ a stála 7 milionů liber. Prohlédnout si v ní lze přes 400 zvířat, k nimž patří tučňáci, tuleni, vydry, ale i množství brodivých ptáků. V podzemí se pak nacházejí akvária, jejichž celkový objem činí 1 214 m³. V samostatných odděleních lze nahlédnout např. do života na africkém pobřeží, v tropické mangovníkové bažině, ale i v potopeném vraku. Dozvědět se dá i mnohé o obyvatelích místních vod.

Vidět tu je možné 20 druhů ryb a nespočet dalších vodních živočichů. Celý projekt využívá k vytvoření daných biotopů mořskou vodu. Ta se pak filtruje a vrací zpátky čistější, než když do zoologické zahrady přišla. Velmi populární je krmení tučňáků, papuchalků, mořských koníků či chobotnic, jehož rozpis lze najít předem na webových stránkách ZOO.

Své si v Living Coasts najdou zájemci všech věkových kategorií. Pro děti je připravené např. úvodní loutkové představení, ale mohou také např. nakouknout zespodu do nádrže s hvězdicemi či využít horolezeckou stěnu. Pro nejmenší je tu pak nachystaná herna.

Smyslem celého projektu však není jenom zábava, ale i vzdělávání, vědecké poznávání a zachování života v divočině a zároveň výchova lidí k respektu ke zvířatům, rostlinám a životnímu prostředí.

Oficiální webová stránka: https://www.livingcoasts.org.uk

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY