PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 4x

London Bridge - Anglie, Londýn

Základní informace

London Bridge je nejstarším mostem přes Temži, který v současné době spojuje City of London s Bankside. Nesprávně je tak nazýván i známější Tower Bridge, který se nachází jen o kousek dál po směru toku řeky. Současná podoba mostu pochází ze 70. let minulého století, avšak na tomto místě stával dřevěný most již za dob Římanů (cca 50 př. n. l.). Až do roku 1729, kdy byl otevřen Putney Bridge, byl London Bridge jediným mostem přes Temži.

Historie London Bridge

Most byl během své historie několikrát opraven, zbourán a znovu postaven. Po požáru roku 1136 byl dřevěný most nahrazen kamenným, jenž byl dokončen roku 1209. V této době byly na mostě vystavěny domy, jak bylo ve středověku obvyklé. Tyto stavby však enormně zatěžovaly mostní pilíře a zvyšovaly riziko vzniku požáru, který na sebe nenechal dlouho čekat. Éra výstavby mostní konstrukce pokračuje v roce 1831 otevřením nového mostu, jenž byl postaven kousek od původního. Tato podoba mostu však brzy nestačila na rychlý nárůst dopravy, proto byl znovu nahrazen dalším mostem. Ten navrhl John Mowlem a slavnostně jej otevřela královna Alžběta II. 17. března 1973. Současný most stojí na stejném místě jako ten z roku 1831, který byl v roce 1968 prodán Američanovi Robertu P. McCullochovi a dnes je umístěn ve městě Lake Havasu v americké Arizoně v těsné blízkosti hranice s Kalifornií.

Zajímavá místa v okolí London Bridge

Z mostu je velkolepý výhled na další významné památky Londýna – Tower Bridge, Tower, Southwark Cathedral nebo The Shard (Střep) – nejvyšší budovu v západní Evropě, která má tvar skleněného střepu. Dalšími atrakcemi v okolí mostu jsou London Bridge Experience, jenž nabízí poněkud strašidelný výlet do historie mostů, tunelů a katakomb, nebo Old Operating Theatre, Museum and Herb Garret, kde je k vidění vývoj chirurgického řemesla a bylinkářství pro lékařské účely. Za návštěvu také stojí Borough Market, nejstarší trh s jídlem v celé Británii. Trh se koná vždy od čtvrtka do soboty a nabízí přes 70 stánků s různými typy jídla od dortů přes sýry po ryby a pečivo.

Nejbližšími stanicemi metra: London Bridge station nebo Monument

Zdroje:
http://www.discoverlondonbridge.co.uk/…zzznzzz.aspx?…
http://knowledgeoflondon.com/…bridge.html/
http://www.theatlanticcities.com/…rizona/7200/
http://www.viator.com/…e/d737-a1386
http://www.visitlondon.com/…ondon-bridge
http://www.visitlondon.com/…e-experience
http://www.visitlondon.com/…-herb-garret

Oficiální webová stránka: https://en.wikipedia.org/wiki/London_Bridge

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY