PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

London Transport Museum - Anglie, Londýn

Základní informace

London Transport Museum – britské muzeum historie dopravy nabízí jedinečnou sbírku historických dopravních prostředků tak typických pro Anglii. Nachází se v londýnské zábavní části Covent Garden.

Co si můžete prohlédnout v London Transport Museum

London Transport Museum věnuje expozice všem druhům veřejné dopravy. Kromě automobilů, historických vlaků, tramvají a trolejbusů nebo taxíků je zde ke zhlédnutí i výstava fotografií mapujících veřejnou dopravu od 60. let 19. století až do současnosti, malovaných reklamních plakátů zdobících metro od roku 1908 a své okénko zde má i dopravní značení. Nejstarší prostředky v exhibici pochází z 19. století. Za pozornost stojí říční taxi – loďky určené k přepravě pasažérů z jednoho břehu Temže na druhý, první autobusy tažené koňmi a vlaky z počátků století páry. Muzeum nezapomíná ani na londýnské metro. Odhaluje podrobnosti spojené s jeho výstavbou a k nahlédnutí je několik jeho dobových vozů. Sbírka nejstarších exponátů pochází z roku 1920, postupně se však rozšiřovala. Původně vše sídlilo v jiné budově komplexu, ta nynější prošla nedávno nákladnou rekonstrukcí za 22 miliónů liber.

Pobočka muzea – Museum Depot

Pokud navštívíte muzeum dopravy, neměli byste zapomenout ani na Museum Depot, nacházející se na západě Londýna v části Acton, kam se od London Transport Museum nejsnáze dostanete opět metrem (ze stanice Covent Garden ke stanici Charing Cross, s jedním přestupem na Piccadily Circus). Jedná se vlastně o další exponáty, které nejsou přímo v hlavním muzeu. Dohromady jich je na šesti tisících metrech čtverečních kolem 400.000. Kromě automobilů, vagónů, vlaků, a jejich modelů Depot ukazuje i stovky historických map metra, cedulí s názvy stanic nebo nejrůznější komerční plakáty a kresby používané ve veřejné dopravě. Tato unikátní sbírka mapující historii dopravy není bohužel celoročně přístupná. Její otevírací doba je omezená, a to většinou na dva dny v každém měsíci. Prohlídku si můžete vybrat podle tématu, Depot nabízí rodinnou, zaměřenou na umění a kresby v dopravě, nebo prostě o muzeu jako takovém. Během roku je pro veřejnost několikrát otevřeno i o víkendech. Data a informace o možnostech návštěvy najdete na:
http://www.ltmuseum.co.uk/…depot/events
http://www.ltmuseum.co.uk/…guided-tours

Nejbližší stanice metra: Covent Garden

Zdroje:
http://www.ltmuseum.co.uk/
http://cs.wikipedia.org/wiki/London's_Transport_Museum
http://www.yelp.cz/…eum-london-2
http://www.ltmcollection.org/museum/
http://www.daysoutguide.co.uk/…sport-museum
http://en.wikipedia.org/…sport_Museum#…
http://www.telegraph.co.uk/…n-Acton.html
http://www.ltmuseum.co.uk/…museum-depot
http://www.whatkatiedoes.net/…m-depot.html

Oficiální webová stránka: www.ltmuseum.co.uk

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY