PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

London ZOO - Anglie, Londýn

Základní informace

London ZOO je londýnská zoologická zahrada, ve které se dnes nachází více než 650 druhů zvířat. Leží v parku Regent´s Park a byla otevřena v roce 1828 jako první vědecká ZOO na světě a o 19 let později byla zpřístupněna veřejnosti.

Anglie London, Bus to The Zoo

Historie londýnské ZOO

Londýnský zoologický spolek založil v roce 1826 Stamford Raffles a Humphrey Davy, kteří si část parku Regents Park pronajali. Na návrzích budov a pavilónů se podílelo hned několik architektů. Hlavním z nich byl Decimus Burton, který v ZOO působil v letech 1826–1841 a postavil budovy jako South Villa, Grove House, St Dunstant´s Lodge a St John´s Lodge. Některé jeho budovy jsou evidovány na seznamu chráněných památek. Patří mezi ně hodinová věž Clock Tower z roku 1828. Původně sloužila jako pavilón pro lamy a od roku 1988 je v ní obchod a slouží jako stanice první pomoci. Klec The Raven´s Cage byla vybudována pro párek supů královských. Později byla domovem pro krkavce velké a nyní zde můžete vidět původní divoké ptáky. Svému původnímu účelu slouží dodnes pavilón pro žirafy Giraffe House z let 1836–7.

Londýnská ZOO a její slavní obyvatelé

Londýnská ZOO má hned několik prvenství – v roce 1849 otevřela první pavilón plazů, roku 1853 veřejné akvárium, roku 1881 pavilón hmyzu a v roce 1938 první dětskou ZOO. Roku 1850 dovezla prvního hrocha viděného v Evropě, v roce 1865 zase prvního živého slona Jumba v Londýně a roku 1967 odchovala prvního geparda narozeného v Evropě.

Dnes londýnská zoo pečuje o nádherné plazy, ryby, bezobratlé živočichy, ptáky a savce. Najdete zde více než 650 druhů, z nichž 112 je zapsáno v Červené knize ohrožených druhů. U více než 130 druhů zvířat se podílí na programu rozmnožování.

Mezi nejznámější zvíře v londýnské ZOO patří gorila Guy, která sem přišla roku 1947 a byla zde až do roku 1978, kdy zemřela na infarkt. Dnes zde návštěvníci obdivují její sochu. Zlatý orel Goldie pobláznil v roce 1965 celou Británii svým 11 denním útěkem. Slon Jumbo, oblíbený pro svoji dobrou povahu, byl do ZOO poslán z Paříže roku 1865 a byl trénován na jízdy. Bohužel v roce 1885 zemřel v Kanadě při vlakové nehodě. Světově nejznámější je medvěd Winnie.

Nejbližší stanice metra Camden Town

Zdroje:
http://londyn.cestujlevne.info/londyn-pamatky/
http://www.zsl.org/zsl-london-zoo/

Oficiální webová stránka: https://www.zsl.org/zsl-london-zoo

Mohlo by vás také zajímat

London Sea Life

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY