PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

London ZOO - Anglie, Londýn

Základní informace

London ZOO je londýnská zoologická zahrada, ve které se dnes nachází více než 650 druhů zvířat. Leží v parku Regent´s Park a byla otevřena v roce 1828 jako první vědecká ZOO na světě a o 19 let později byla zpřístupněna veřejnosti.

Anglie London, Bus to The Zoo

Historie londýnské ZOO

Londýnský zoologický spolek založil v roce 1826 Stamford Raffles a Humphrey Davy, kteří si část parku Regents Park pronajali. Na návrzích budov a pavilónů se podílelo hned několik architektů. Hlavním z nich byl Decimus Burton, který v ZOO působil v letech 1826–1841 a postavil budovy jako South Villa, Grove House, St Dunstant´s Lodge a St John´s Lodge. Některé jeho budovy jsou evidovány na seznamu chráněných památek. Patří mezi ně hodinová věž Clock Tower z roku 1828. Původně sloužila jako pavilón pro lamy a od roku 1988 je v ní obchod a slouží jako stanice první pomoci. Klec The Raven´s Cage byla vybudována pro párek supů královských. Později byla domovem pro krkavce velké a nyní zde můžete vidět původní divoké ptáky. Svému původnímu účelu slouží dodnes pavilón pro žirafy Giraffe House z let 1836–7.

Londýnská ZOO a její slavní obyvatelé

Londýnská ZOO má hned několik prvenství – v roce 1849 otevřela první pavilón plazů, roku 1853 veřejné akvárium, roku 1881 pavilón hmyzu a v roce 1938 první dětskou ZOO. Roku 1850 dovezla prvního hrocha viděného v Evropě, v roce 1865 zase prvního živého slona Jumba v Londýně a roku 1967 odchovala prvního geparda narozeného v Evropě.

Dnes londýnská zoo pečuje o nádherné plazy, ryby, bezobratlé živočichy, ptáky a savce. Najdete zde více než 650 druhů, z nichž 112 je zapsáno v Červené knize ohrožených druhů. U více než 130 druhů zvířat se podílí na programu rozmnožování.

Mezi nejznámější zvíře v londýnské ZOO patří gorila Guy, která sem přišla roku 1947 a byla zde až do roku 1978, kdy zemřela na infarkt. Dnes zde návštěvníci obdivují její sochu. Zlatý orel Goldie pobláznil v roce 1965 celou Británii svým 11 denním útěkem. Slon Jumbo, oblíbený pro svoji dobrou povahu, byl do ZOO poslán z Paříže roku 1865 a byl trénován na jízdy. Bohužel v roce 1885 zemřel v Kanadě při vlakové nehodě. Světově nejznámější je medvěd Winnie.

Nejbližší stanice metra Camden Town

Zdroje:
http://londyn.cestujlevne.info/londyn-pamatky/
http://www.zsl.org/zsl-london-zoo/

Oficiální webová stránka: https://www.zsl.org/zsl-london-zoo

Mohlo by vás také zajímat

London Sea Life

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY