PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Longleat House - Anglie

Základní informace

Longleat House je stále obývané sídlo markýzů z Bath, doplněné o množství turistických atrakcí, ležící jižně od silnice z Warminsteru do Frome na hranicích hrabství Somerset a Wiltshire.

Anglie, Longleat House

Roku 1541 se Johnu Thynnovi podařilo za nízkou cenu koupit ruiny převorství i s okolními pozemky o rozloze 360 ha. Když v roce 1567 stávající budova vyhořela, požádal architekta Roberta Smythsona o vytvoření reprezentativního domu pro jeho rod. O třináct let později tak bylo dokončeno symetrické čtvercové sídlo, které je považováno za nejlepší ukázku alžbětinské architektury ve Spojeném království.Každý z následujících členů rodu pak změnil vybavení dle svých představ, takže z původního interiéru zbyl jen tzv. Velký sál.

V roce 1946 začaly šestému markýzi z Bath docházet finance na nákladné udržování domu i pozemku, a tak se jako první ve Spojeném království rozhodl otevřít svůj soukromý dům veřejnosti. Návštěvníci si tak mohou prohlédnout jídelnu, snídaňový pokoj, koupelny, ložnice, čínský či hudební salon, ale i originální erotické nástěnné malby sedmého markýze z Bath, které vyjadřují jeho pojetí života a vesmíru. Dům se pyšní i největší soukromou knihovnou v Anglii a sbírkou obrazů, kde k těm nejcennějším patří Tizianova Svatá rodina.

Původní pozemek upravil do podoby parku nejvýznamnější britský zahradní architekt Capability Brown. Právě tady je vidět jeho snaha nahradit formální zahrady parkem s uměle vytvořenými romantickými přírodními scénami. V roce 1966 byla část parku přeměněna na první safari park nejenom v zemi, ale i mimo Afriku. Volně se tu pohybuje přes pět set zvířat, mezi něž patří lvi, tygři, žirafy, vlci, opice i nosorožci. Pro přitáhnutí zájmu turistů v parku vzniklo množství dalších atrakcí, jako je např. nejdelší bludiště v zemi, Adventure Castle, úzkorozchodná železnice či výstava věnovaná doktoru Who.

Oficiální webová stránka: https://www.longleat.co.uk

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY