PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Lucca - Itálie

Základní informace

Lucca je toskánské město, kterému se pro četné zvonice přezdívá „město sta kostelů“. Ve středověku byla Lucca významným hospodářským centrem díky obchodu s hedvábím a s bělostným mramorem z Carrary. Je rodištěm slavného skladatele Giacoma Pucciniho.

Lucca, Itálie Katedrála San Michele, Lucca, Itálie

Na břehu řeky Serchio založili roku 180 př. n. l. Římané svoji kolonii. Rozložení tehdejší sítě ulic lze pozorovat i v dnešní zástavbě a např. na náměstí Piazza dell´Anfiteatro, jehož domy dodnes stojí na půdorysu starého římského amfiteátru. Kameny z něj však byly použity na stavbu místních paláců a kostelů. Od 11. století město bohatlo díky obchodu s hedvábím, který mu spolu s výrobou kvalitního olivového oleje zajišťuje hlavní část zisku dodnes. V první polovině 14. století spadala Lucca spolu s ostatními severoitalskými městy do království Lucemburků a krátce je spravoval i mladičký Karel IV., budoucí český král a římský císař. Poté se na mnohá staletí stala samostatným městským státem a až v roce 1847 připadla toskánskému velkovévodství.

Představu o městě si lze udělat při procházce po prstenci monumentálních renesančních hradeb, které ve své době patřily k nejdokonalejším v celé Itálii. Z jejich vnější strany zůstával otevřený prostor, v němž se nepřítel nemohl schovat. V 19. století pak byl přeměněn na městský park.

Centrum města představuje náměstí Piazza San Michele, které vyrostlo na místě římského fóra. Jeho dominantu tvoří kostel San Michele in Foro s kampanilou, která je nejvyšší věží v Lucce. Pyšní se bohatě zdobenou fasádou v toskánském románském stylu s třemi řadami zdobených sloupů.

Ve stejném slohu je postaven i velkolepý dóm, zasvěcený svatému Martinovi, se zvonicí z 11. století. V interiéru se nachází krucifix Volto Santo z cedrového dřeva, k němuž se sjíždějí poutníci z celé Evropy. Za pozornost stojí i kostel San Frediano s průčelím zdobeným mozaikou ze 13. století, ale i rodný dům skladatele Giacomo Pucciniho, přeměněný na jeho muzeum, či Museo Nazionale di Villa Guinigi, sídlící v mohutné renesanční vile z 15. století.

Oficiální webová stránka: www.comune.lucca.it

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Itálie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY