PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Madame Tussauds Berlin - Německo, Berlín

Základní informace

Madame Tussauds Berlin je berlínská pobočka světoznámého muzea voskových figurín, nachází se na třídě Unter den Linden nedaleko Braniborské brány.

Berlínské muzeum voskových figurín je jedním ze skoro dvacítky muzeí tohoto řetězce na světě a spolu s Amsterdamem, Blackpoolem, Londýnem, Prahou a Vídní jedno ze šesti v Evropě. Na počátku tohoto unikátního muzea stála paní Tussaud, která už od roku 1777 začala tvořit podoby lidí z vosku. Nejvíce se však proslavila po roce 1789, kdy se zaměřila na oběti francouzské revoluce.

V červenci 2008 bylo na ulici Unter den Linden otevřeno toto muzeum, které mohlo vycházet z více než dvousetleté tradice. Již první den jej však provázel skandál. Jeho tvůrci sem vedle Winstona Churchilla postavili sochu Adolfa Hitlera, přičemž argumentovali faktem, že i on je nedílnou a výraznou součástí německých dějin. Několik minut po otevření muzea však jeden z návštěvníků utrhl tomuto vůdci hlavu – prý na základě sázky s přáteli. Po opravě pak byla figurína postavena za plánovací stůl do válečného bunkru. Navíc je tato scéna jako jediná oddělená sklem, takže není možné se s nacistickým vůdcem vyfotit. I tak umístění této kontroverzní postavy mezi ostatní osobnosti vyvolává mnohé protesty.

Na ploše 2500 m² se ve dvou poschodích mohou návštěvníci nechat vtáhnout do světa hvězd. S fascinujícími a neuvěřitelně živě vypadajícími figurínami se mohou všichni bez problémů vyfotit a díky přesné práci si mohou prohlédnout i jejich jindy skrývané nedostatky.

Seznámit se tu lze s přesnou podobou historických osobností – mezi hudebními skladateli je zastoupen např. Ludwig van Beethoven, dramatiky reprezentuje Bertold Brecht, mezi vědci vyniká Albert Einstein, ale vidět tu lze i Karla Marxe, americké prezidenty či německé politiky. Užít si tu je možné i odraz slávy holywoodských hvězd, sportovců či slavných zpěváků a hudebníků. Vyzkoušet si tu lze atmosféru televizního studia při natáčení populární soutěže Milionář, lehnout si můžete na slavnou pohovku Sigmunda Freuda či posadit se na kolo s E. T. Oddělená výstava „Za scénou“ nabízí zájemcům pohled do života Madame Tussaud, ale prozrazuje i mnohé o výrobě a upravování voskových figurín.

Rada: Při návštěvě muzea Madam Tussauds Berlin můžete využít Berlin City Tour Card a získat s ní vysokou slevu.

Oficiální webová stránka: https://www.madametussauds.com/berlin/de

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY