PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 0x

Mainau - Německo, Kostnice

Základní informace

Mainau je ostrov o rozloze 45 hektarů v severozápadní části Bodamského jezera v blízkosti města Kostnice, který je oblíbeným turistickým cílem.

Mainau, Německo

Osídlení „ostrova květin“, jak bývá Mainau nazýván, sahá až do doby 3000 př. n. l. a během vykopávek byly objeveny zbytky vesnice se šesti chýšemi z neolitu. Roku 15 př. n. l. tu Římané založili vojenský tábor a námořní základnu a ostrov se stal součástí římské provincie Rhaetia. Římany ve 3. století vyhnali Germáni, po nichž se zde usadili Frankové. V roce 724 založil na vedlejším ostrově Reichenau biskup Pirmin benediktinský klášter a Mainau spadal pod jeho kompetenci. Moc a význam kláštera stoupaly až do 13. století, ale v roce 1271 věnoval Arnold von Langenstein ostrov Řádu německých rytířů.

Od roku 1932 patří Mainau švédské šlechtické rodině Bernadotte, která více než polovinu plochy zpřístupnila veřejnosti. Největší budovu zde představuje barokní zámek z let 1739–1746, obklopený zahradou a parkem. V jejich srdci se nachází více než sto padesát let staré arboretum se dvěma sty padesáti stromy a dřevinami z celého světa. Nádherná je i velká zahrada s křovinami, kde si lze prohlédnout sedm set druhů rostlin. Žádný z návštěvníků nemůže vynechat ani pavilon palem na zámecké terase, kde roste dvacet druhů těchto stromů a každý rok vykvétá přes tři tisíce květů. Velký zájem je i o dům motýlů, v němž pestrobarevná stvoření poletují kolem návštěvníků, či o paví oboru. Dětem je určeno originální hřiště a zoologická zahrada, v níž si mohou zvířata pohladit a některá z nich i nakrmit.

Ostrov je vlastně jeden obrovský park, který ocení především milovníci květin. Každý rok jich sem přijede 1,2 milionu.

Rada: Nemělo by vás překvapit vstupné, které se platí před asi dvě stě metrů dlouhým mostem vedoucím z pevniny na ostrov. Tady také dostanete mapku a na velkém parkovišti zde lze nechat auto.

Oficiální webová stránka: https://www.mainau.de

Videa

Mapa

Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY