PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Malcesine - Itálie

Základní informace

Malcesine je italské město na břehu jezera Lago di Garda, kterému dominuje impozantní středověký hrad Castello Scaligero ze 13. století.

Malcesine, Lago di Garda, Itálie Malcesine, Lago di Garda, Itálie

Kořeny jednoho z nejmalebnějších měst kraje, přezdívaného Perla Gardského jezera, sahají až do doby Etrusků. Právě jejich hroby tu totiž byly objeveny při rozsáhlých archeologických vykopávkách na skalním výběžku nad jezerem, kde se dnes rozkládá hrad Castello Scaligero. Rod, po němž je pojmenovaný, vládl ve 13. století v celé oblasti. Právě jeho členové jej nechali postavit ve stylu benátské gotiky, ale v letech 1405 až 1797 byl mohutný hrad s mnoha věžičkami a třemi nádvořími v rukou Benátčanů. Dnes v jeho areálu našlo své sídlo přírodovědecké muzeum, zaměřující se na floru a faunu blízkého okolí, a v horním poschodí hradu je možné si v prostorném sále prohlédnout modely lodí a rybářské sítě. Hrad v Malcesine přilákal roku 1796, kdy sloužil jako vojenská základna, i Goetheho, který zde byl zadržen jako špion rakouského císaře, protože si dělal náčrty věží a opevnění.

Malcesine těží ze své úžasné polohy u jezera pod horou Monte Baldo. Do výšky 1 745 metrů nad mořem vyveze zájemce lanovka, ale dalších skoro 500 metrů je nutné zdolat pěšky. Odměnou však je nádherný výhled, kde při dobré viditelnosti lze zahlédnout až vrcholky Dolomit a horského pásma Brenta.

Mezi místními stavbami převažuje benátský styl, k němuž patří např. Palazzo dei Capitani, který kdysi sloužil jako sídlo benátských guvernérů a v němž lze dnes najít úřad turistického ruchu. Za pozornost stojí i kostelík svatého Štěpána z 8. století či o pět století mladší kostel Santa Maria di Navene. Návštěvníky okouzlí i pobřežní promenáda či přístav s barevnými domky, v němž kotví jak tradiční rybářské loďky, tak i luxusní jachty.

Malcesine je ideálním místem pro aktivní dovolenou. Nabízí oblázkové pláže s prudším vstupem do vody a díky větru Ora si tu na své přijdou především vyznavači plachtění a windsurfingu.

Oficiální webová stránka: www.comunemalcesine.it

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Itálie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY