PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 7x

Marineland - Francie, Antibes

Základní informace

Marineland je unikátní akvárium a mořský svět ležící na Azurovém pobřeží u francouzského města Antibes.

Za vznikem jednoho z největších systémů akvárií na světě stojí francouzský hrabě Roland de la Poype. Ten byl již od svého raného dětství fascinován životem pod mořskou hladinou a v dospělosti se rozhodl zprostředkovat své nadšení široké veřejnosti. Proto roku 1970 postavil malý oceánografický park, v němž žilo několik zajímavých živočichů.

Jeho nápad se setkal s obrovským úspěchem a v současné době navštíví Marineland každý rok přes 1 200 000 návštěvníků. Ti si tu na rozloze 25 ha mohou prohlédnout přes 4500 živočichů a nahlédnout do devíti bazénů. V největším z nich, o rozloze 64×12 m a o hloubce 11 m, žijí jako na jediném místě v Evropě kosatky.

V Marinelandu je možné pozorovat obrovské množství zvířat, které by nikdo na prosluněné Riviéře nečekal. Setkat se tu lze s několika druhy tučňáků, z nichž dva žijí v části zvané Antarktida, kde je udržovaná stálá teplota pod 10 °C. Nikdo nevynechá řadu akvárií, ve kterých lze pozorovat hvězdice, kraby, krevety či oblíbené klauny očkaté, návštěvníky obklopený je neustále i korálový svah obývaný např. zelenými murénami a pyskouny a úžas vyvolává i středomořské akvárium. K velkým zážitkům patří i třicet metrů dlouhý podmořský tunel, v němž žijí tři druhy žraloků.

K populárním obyvatelům komplexu patří i lachtani a nikdo neodolá pohledu na rodinku bílých medvědů. Roku 2010 vznikl prostor o rozloze 2200 m² pro Flocke a Rasputina, jimž se o čtyři roky později narodilo medvídě pojmenované Hope. Ve svém výběhu mohou využívat slané i sladkovodní bazény, travnaté plochy, vodopády i dvě jeskyně s ledovými lůžky.

Nejnovější částí Marinelandu je Marineland Lagoon, jež svým návštěvníkům nabízí koupání ve sladké vodě, během něhož je dělí od delfínů jen sklo, ale i prohlídku laguny s mořskými želvami či rejnoky.
Hned vedle pak leží venkovní aquvapark Aquasplash s třinácti tobogány, nekonečnými skluzavkami, bazénem s vlnobitím, ale i s lehátky na písečné pláži.

Rada: Budete-li mít chuť si delfíny či lachtany pohladit, je to možné po uhrazení speciálního příplatku u pokladny.

Oficiální webová stránka: marineland.fr

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY