PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Max-Joseph-Platz - Německo, Mnichov

Základní informace

Max-Joseph-Platz, česky náměstí Maxmiliána Josefa, je velké rušné náměstí v centru Mnichova, hlavního města německé spolkové země Bavorsko.

Nemecko Munchen, Platz Max Joseph

Svůj název náměstí získalo po prvním bavorském králi Maxmiliánu Josefovi, který pocházel ze starého šlechtického rodu německých knížat Wittelsbachů. Právě jeho socha stojí ve středu náměstí. Maxmilián Josef sice trval na svém zpodobnění ve vzpřímené pozici, ale dokončení sochy se už nedožil a jeho syn Ludvík I. rozhodl o její konečné podobě vsedě.

Severní strana náměstí je tvořena nejvýznamnějším projektem rodu Wittelsbachů, zvaným prostě Residenz. Její stavba začala už v roce 1385 po vzpouře obyvatel, kdy vévodové pochopili, že jejich sídlo, tzv. Alter Hof, není dostatečně pevné k jejich ochraně, a začali s budováním nové pevnosti. Tu každá generace přestavěla a rozšířila o nové prostory. Část zvanou Královský trakt, ústící na náměstí, nechal postavit v letech 1826 až 1835 Ludvík I. Jeho hlavní architekt Leo von Klenze jej vyzdobil ve stylu paláce Pitti v Benátkách.

Stejný architekt ovlivnil podobu i protější budovy, bývalé hlavní pošty Hauptpostamt, k níž dostavěl neoklasicistní podloubí, a na čas zasáhl i do architektury blízkého Národního divadla v Mnichově.

To sousedí s Residenz a v roce 1818 je jako mnichovskou operní scénu postavil ve stylu řeckého chrámu Karl von Fischer. Když však budova po krátkém čase fungování vyhořela, ujal se roku 1825 přestavby právě Leo von Klenze. Jeho vizi však již dnes obdivovat nemůžeme, neboť celková rekonstrukce v roce 1963 uvedla budovu do její původní podoby.

Max-Joseph-Platz tvoří křižovatku významných ulic v centru Mnichova. Vychází odtud i nejelegantnější mnichovská ulice Maximilianstrasse, plná luxusních obchodů.

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY