PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Mémorial de Caen - Francie, Caen

Základní informace

Caenský Memorial (Mémorial de Caen) je moderní interaktivní muzeum, jenž návštěvníky seznamuje především s událostmi druhé světové války, kterou však zasazuje také do širšího kontextu. Ne náhodou bylo coby sídlo této unikátní expozice vybráno hlavní město Dolní Normandie, které v roce 1944 utrpělo značné škody během spojenecké invaze, a kromě toho leží nedaleko vyloďovacích pláží.

Muzeum se nachází severním směrem od centra města a vzniklo díky finančním příspěvkům a dodaným materiálům z USA, Velké Británie, Kanady, Polska, Československa či bývalého Sovětského svazu. Svým návštěvníkům předkládá vynikající vícejazyčné zpracování příčin vypuknutí druhé světové války, detailní vysvětlení jejího průběhu i náhled do poválečných let, globálních konfliktů 2. poloviny minulého století nebo do vzniku organizací usilujících o světový mír. Na návštěvu muzea je třeba vyhradit si nejméně 2–3 hodiny a lze ji spojit také s organizovanou prohlídkou nedalekých vyloďovacích pláží dne D.

Muzejní expozice jsou seřazeny chronologicky a rozděleny do několika odlišných částí. Celá prohlídka začíná v tunelu, který spirálovitě míří dolů a má velmi sugestivně znázorňovat vpád Evropy do války. Jednotlivé části muzea vám přiblíží například nástup fašismu v Německu, francouzský odboj a vichystickou Francii nebo konkrétní bitvy druhé světové války. V roce 2002 otevřel francouzský prezident Jacques Chirac v muzeu také část, která se věnuje Studené válce. Její součástí je mimo jiné také fragment Berlínské zdi.

V muzeu kromě toho narazíte na dva kinosály, v nichž se promítají válečné dokumenty. Nejvíce vás pravděpodobně zaujmou záznamy z bitvy o Normandii pořízené oběma válčícími stranami. Ve zdejším Dokumentačním centru najdete rozsáhlou knihovnu s knihami o druhé světové válce, jejíž součástí je také filmový archiv. Pod hlavní expozicí se v prostorách bývalých německých bunkrů nachází expozice věnovaná laureátům Nobelovy ceny míru. Až si jednotlivé expozice prohlédnete, můžete navštívit ještě venkovní vzpomínkové zahrady – Britskou, Americkou a Kanadskou – které jsou věnovány třem hlavním národům, které se účastnily osvobozování Francie.

Oficiální webová stránka: www.memorial-caen.fr

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY