PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Milano - Itálie

Základní informace

Milano je severoitalské město známé jako město obchodu a módy, domov opery La Scala a slavných fotbalových klubů Inter Milán a AC Milán. Jedná se o druhé největší italské město a hlavní město regionu Lombardie.

Castello Sforzesco, Miláno, Itálie Duomo di Milano, Miláno, Itálie Galeria Vittorio Emanuelle II., Milano, Itálie Arco della Pace, Miláno, Itálie

Jedno z nejbohatších italských měst proslulo jako centrum obchodu, ale především módy. Své sídlo tu má množství společností hrajících prim v módním průmyslu. Navíc tu lze najít dvanáct vysokých škol, dvě letiště, fotbalové kluby AC Milán a Inter Milán a v neposlední řadě světově proslulou operní budovu La Scala.

Stručná historie Milána

Původní název osídlení, znamenající město uprostřed roviny, přešel do latiny od Keltů. Římané tu roku 222 př. n. l. založili město, které se za vlády císaře Diokleciána stalo hlavním městem západní části Římské říše. V průběhu staletí Milán čelil množství dobyvatelů: roku 402 je napadli Vizigoti, 539 Ostrogoti, 569 Langobardi, 774 Frankové a roku 1162 jej dobýval Friedrich Barbarossa.

Pomyslný klid nastal až na konci 12. století, kdy se z Milána stalo vévodství, které proslulo jako centrum obchodu a bankovnictví. Velký podíl na dnešním vzhledu města má rod Sforza, jenž tu začal vládnout v roce 1450 a přeměnil Milán v moderní renesanční město.

I v pozdějších dobách však se osud tohoto města proměňoval jak na kolotoči. V 16. století připadlo španělským Habsburkům, roku 1796 jej dobyl Napoleon, který se v místním dómu nechal korunovat italským králem, poté připadlo toto území Rakousku a po bitvě u Solferina roku 1859 se stala celá Lombardie součástí sjednocené Itálie.

Co si nenechat ujít

Pro milovníky historie představuje největší lákadlo města pětilodní dóm Duomo Santa Maria Nascente. Stavba tohoto pátého největšího kostela na světě trvala pět set let a vejde se do něj až 40 000 věřících.

Na stejném náměstí, zvaném Piazza del Duomo, si lze prohlédnout i arcibiskupský palác z 11. století, ale i Královský palác, který do renesanční podoby přestavěl v 15. a 16. století vládnoucí rod Sforza. Vynechat nelze ani pasáž z roku 1865 zvanou Galleria Vittorio Emanuell II. v udivujícím slohu zvaném elektricismus či pevnost Castelo Sforzesco, postavenou v roce 1450 na místě původního hradu, v níž dnes sídlí muzeum.

Každý by měl alespoň nahlédnout do klasicistní budovy proslulé opery La Scala z roku 1779, a kdo má štěstí (či předem zakoupené vstupenky) může v klášteře u kostela Santa Maria delle Grazie obdivovat fresku Leonarda da Vinci Poslední večeře.

Oficiální webová stránka: www.comune.milano.it

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Itálie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY