PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Minack Theatre - Anglie, Cornwall

Základní informace

Minack Theatre je originální divadelní amfiteátr pod širým nebem zbudovaný na skále nad mořem v Cornwallu. Nachází se jen z 7 km na východ od Land´s Endu. Divadlo v době od Velikonoc do září využívá řada divadelních společností z celé Británie pro svá představení.

Anglie Cornwall, Minack Theatre

Nádherné divadlo ve starořeckém stylu vzniklo vlastně náhodou. Roku 1920 koupila pozemky na tomto výběžku pro sebe a pro svou matku Rowena Cade, která si zde postavila svoji rezidenci. Na konci 20. let 20. století pak na nedalekém poli sehrála kočovná společnost Shakespearovu hru Sen noci svatojánské a oznámila, že na příště plánují drama Bouře od stejného autora. Paní Cade se představení natolik líbilo, že hercům nabídla pro další rok svoji zahradu s výhledem na moře, která dramatu poskytne vhodné přírodní kulisy. Vytvořila provizorní sedadla a terasu nazdobila materiály, které našla doma i na pláži. Její počin měl takový úspěch, že se se po zbytek života věnovala zlepšování a dostavbě tohoto neobvyklého divadla.

Jeho základ ve skalnatém srázu odráží už jeho název – slovo minack znamená skalnatý. Dnes toto kamenné, prudce se svažující hlediště pojme až sedm set padesát diváků. Během letní sezóny, která trvá každý rok sedmnáct týdnů od května do září, se tu odehraje množství představení různých žánrů. Zhlédnout tu lze jak drama, tak i operu, ale na své si přijdou i milovníci muzikálů. Originální zážitek umocňuje i úžasný výhled z výšky na otevřený záliv, kde lze při trošce štěstí zahlédnout i skákající delfíny.

Divadlo je však otevřené během celého roku i mimo čas představení. Tehdy si jej mohou zájemci prohlédnout a obdivovat nekonečné množství zvláštně provázaných detailů. Každý rok této možnosti využije 150 tisíc návštěvníků, přičemž představení přijde navštívit dalších 80 000.

Rada: Po návštěvě Minack Theatre se vydejte dolů strmou kamenitou stezkou po úbočí útesu, která vás dovede na půvabnou pláž, o níž se říká, že je na ní nejjemnější písek v celém Cornwallu.

Oficiální webová stránka: https://www.minack.com

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY