PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Moll´s Gap - Irsko

Základní informace

Moll´s Gap je nádherný průsmyk s úžasným výhledem v západní části Irska v hrabství Kerry.

Irsko Ring of Kerry, Moll´s Gap

Průsmyk Moll´s Gap leží na silnici s označením N71 mezi městečky Kenmare a Killarney. Je součástí proslulé panoramatické silnice Ring of Kerry a dostat se sem do nadmořské výšky 216 metrů je možné asi po deseti kilometrech pozvolného stoupání. Na ty, kteří to zvládnou, ať už v autě, pěšky nebo na kole, tu pak čeká nádherný výhled na Black Valley, obklopené majestátním pohořím Macgillycuddy´s Reeks s nejvyšší horou Irska Carrauintoohill na straně jedné a na průsmyk Gap of Dunloe na straně druhé.

Název místa, typického převládajícími červenými pískovcovými skalami, odkazuje na rodinu pana Molla Kissane, který tu ve dvacátých letech 19. století provozoval nelegální hospodu. Populárním se stal především díky podomácku vyráběnému nápoji, který prý obsahoval až 70 % alkoholu. Jeho nejvděčnějšími zákazníky byli dělníci, kteří tu opravovali silnici. Na místě slavného výčepu dnes stojí Avoca Store and Café, které je známé výbornou kuchyní. Návštěvníci si zde mohou nakoupit typické lokální produkty, jako jsou svetry z jehněčí a mohérové vlny, kašmír z Wicklow Mountains, ale i různé šperky a suvenýry.

Rod Kissane sídlí na tomto místě už více než dvě stě let. Jeho potomci tu stále provozují farmu s několika sty ovcemi. Pro návštěvníky zde také připravují bohatý program – zhlédnout můžete honácké umění psů, mezi nimiž převládají border kolie, zájemci mohou být přítomní stříhání ovcí a na jaře dokonce i narození jehňátek. Díky novému programu si zájemci mohou adoptovat některého člena stáda. Na farmě dokonce vydávají velmi populární vlastní časopis, v němž čtenáře informují nejen o připravovaných akcích, ale i o životě všech místních obyvatel – ať už to jsou majitelé, zaměstnanci, ovce, drůbež či psi.

Oficiální webová stránka: www.gokerry.ie/locations/molls-gap

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY