PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Monmouth - Wales

Základní informace

Monmouth je trhové město na soutoku řek Wye a Monnow na jihovýchodě Walesu. Nejznámější stavbou města je středověký most Monnow Bridge, který je jediný dochovaný most s opevněnou branou ve Velké Británii.

Svůj název město dostalo podle své polohy v místech, kde se řeka Monnow vlévá do řeky Wye. Původní název Monnow-mouth, tedy Monnowské ústí, zkrátili Angličané na současné Monmouth.

Důkazy o osídlení této lokality se našly při archeologických výzkumech a sahají až do doby bronzové. V neolitu si zde pak lidé postavili první jednoduché příbytky. Stavba trvalejšího rázu tady vyrostla až za Římanů, kteří si tady vybudovali malou pevnost, zvanou Blestium. Ta byla využívána poté i v době království Ergyng, o němž se však nedochovaly žádné zprávy. V roce 1067 si na tomto místě Normané postavili pevnost, která se později stala majetkem roku Lancasterů a v níž se roku 1536 narodil budoucí král Jindřich V.

Centrum města tvoří Agincourt Square na konci nákupní třídy Monnow St. Otevřenému prostornému náměstí dlážděnému kočičími hlavami dominuje socha Charlese Stewarta Rollse. Tento muž byl prvním pilotem na světě, který přeletěl Lamanšský průliv v obou směrech, a navíc byl spoluzakladatelem slavné firmy Rolls-Royce. Další sochu je možné vidět na fasádě starého hostince Shire Hall. Jedná se o krále Jindřicha V. a spolu s názvem náměstí připomíná jeho slavnou bitvu u Agincourtu roku 1415.

Ve městě je možné najít i několik muzeí. K nejoblíbenějším patří muzeum admirála Nelsona, které ukrývá raritu: skleněné oko tohoto vojevůdce. Pravdou však je, že admirál přišel o zrak, ne o oko, takže toto skleněné nikdy nepoužíval.

Největším lákadlem města je však tzv. Monnow Bridge. Byl postaven roku 1262 a jedná se o jediný dochovaný most s mostní branou ve Spojeném království. Sloužil jak pro obranu města, tak i pro vybírání mýta.

Rada: Všimněte si, že na zajímavých objektech města je umístěn QR kód. Po jeho naskenování se vám zobrazí příslušné heslo ve Wikipedii.

Oficiální webová stránka: www.monmouth.org.uk

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Školní zájezdy Wales

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY