PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Monte Bré - Švýcarsko

Základní informace

Monte Brè je 933 metrů vysoký vrch na úbočí hory Boglia východně od Lugana v kantonu Ticino na jihu Švýcarska.

Oblíbený cíl výletů obyvatel Lugana patří k nejslunnějším místům v celé zemi. Takže zatímco v okolních lesích převažují duby, buky, bříza a jedlé kaštany, které až do 50. let 20. století sloužily jako úspěšný vývozní artikl, na jižních svazích Monte Brè je možné vidět kromě borovic i cypřiše, oleandry, palmy, olivovníky, akácie a granátová jablka. V lesích překvapí i vánoční růže.

Na vrchol kopce, který je již tradičně využíván pro pikniky rodin a přátel, vede od jezera Lago di Lugano z vesnice Cassarate lanovka s jednou mezistanicí. První kratší lanovka tu vznikla už v roce 1908 a o čtyři roky později byla prodloužena až na vrchol. Cesta tak trvá jen patnáct minut. Z vršku kopce se nabízí nádherný výhled na jezero i Walliské a Bernské Alpy a obdivovat lze i majestátní masiv Monte Rosa. Tento pohled si je možné vychutnat i ze sluneční terasy dvou místních restaurací Osteria Funiculare nebo Ristorante Vetta.

Konečná stanice lanovky je i východištěm turistických tras různé obtížnosti. Ti, kteří hledají náročnější výstup, mohou vyrazit na Monte Boglia či Sasso Grande. Naopak nejsnadnější je sestup do vesnice Brè, ležící na východním svahu v nadmořské výšce 800 m n. m., odkud pak lze do Lugana dojet pravidelnou autobusovou linkou. Typické ticinská venkovská osada však stojí i za krátkou prohlídku, stejně jako i muzeum malíře Wilhelma Schmida, který je jediným představitelem švýcarského magického realismu.

Na Monte Brè si na své přijdou i milovníci cykloturistiky, neboť v okolí se nachází množství značených stezek. Najít tu lze i půjčovnu kol.

Rada: Plánujete-li ochutnat specialitu některé z restaurací na vrcholu kopce, ušetříte při koupi kombinovaného lístku na lanovku a denního menu.

Oficiální webová stránka: www.montebre.ch

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY