PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Morwellham Quay - Anglie

Základní informace

Morwellham Quay je moderní interaktivní průmyslové a zemědělské muzeum asi 6 kilometrů západně od města Tavistock v anglickém hrabství Devon.

Pobřeží, na němž dnes skanzen leží, využívali už na konci 10. století benediktinští mniši z kláštera v Tavistocku. Vytvořili si tu malé kotviště lodí, z nějž převáželi zboží po řece Tamar do Plymouthu. Ve 12. století se přístav rozrostl a na lodě se tu nakládal v okolí vytěžený cín, stříbro a olovo. Největšího rozmachu se však dočkal až v 18. století, kdy byl nedaleko od něj založen důl George and Charlotte a z přístavu odplouvala měď, která se zde vytěžila.

Tato historická průmyslová zóna v údolí řeky Tamar však zůstala ve 20. století opuštěná a zapomenutá a místní budovy zarůstaly travou a ztrácely se v křovinách. Teprve až roku 1970 začali členové památkové organizace postupně navracet jednotlivým stavbám jejich původní podobu.

Na 200 akrech tak postupně ožíval skanzen, v němž si návštěvníci mohou vyzkoušet činnosti obyvatel viktoriánské vesnice. Najít tu lze přístav, obytné domy, farmu, důl na měď i železnici. Život všemu dodávají i zaměstnanci oblečení v typických kostýmech 19. století, kteří hrají své role obyvatel vesničky. Ve školní třídě se tak lze seznámit s tehdejším striktním režimem i systémem trestů, pozorovat lze bednáře, který stlouká sudy, k návštěvě láká pivovar, pekárna, výrobna čokolády, hrnčířská dílna i výrobna provazů. Jen málokdo odolá možnosti pomoci se zapřaháním tažných koní či vyzkoušet si krinolínu nebo cylindr.

Speciální ekologický vlak převáží návštěvníky do měďného dolu, v němž je možné nahlédnout na pracovní podmínky horníků v 19. století a pochopit technické aspekty těžby rudy.

Oficiální webová stránka: https://www.morwellham-quay.co.uk

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY