PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 0x

Mozarts Geburtshaus - Rakousko, Salzburg

Základní informace

Mozarts Geburtshaus, česky Mozartův rodný dům, je jedno z nejnavštěvovanějších míst v rakouském Salcburku nacházející se v centru města na známé ulici Getreidegasse v čísle popisném 9.

Mozartův rodný dům, Salzburg, Rakousko Rakousko Salzburg, Mozartuv rodny dum

Roku 1747 se salcburský skladatel, houslista a hudební pedagog Leopold Mozart oženil s Annou Marií Pertl. Jejich přítel, obchodník s potravinami a lahůdkami Lorenzo Hagenauer jim nabídl k pronájmu svůj dům v centru města. Usídlili se v bytě ve třetím patře budovy a zůstali tu až do roku 1773.

A právě tady se jim 27. ledna 1756 narodil jako sedmé dítě chlapec, kterého pokřtili Joannes Chrysostomus Wolfgangus Theophilus. Tehdy ještě nikdo netušil, že se zrodil geniální hudebník a klasicistní skladatel známý jako Wolfgang Amadeus Mozart. Jeho nadání se však začalo velmi záhy projevovat, a tak do své předčasné smrti 5. prosince 1791 napsal 226 děl, mezi něž patří opery, koncerty, symfonie, komorní skladby, ale i mše a chorály.

Ve svém rodném domě strávil Mozart prvních sedmnáct z celkem pětatřiceti let svého života. Právě tady učinil své první hudební krůčky, naučil se hrát na hudební nástroje, pronikl do tajů not a vytvořil svá první díla.

I proto zde již v dubnu 1880 bylo z iniciativy Mezinárodní nadace Mozarteum, která spravuje odkaz tohoto génia, otevřeno muzeum. Ve třech patrech je možné vidět množství artefaktů i osobních věcí tohoto výjimečného skladatele. Zatímco v prvním poschodí se od roku 1981 konají přechodné výstavy, druhé podlaží zabírá stálá expozice Mozart a divadlo, kde si je možné prohlédnout různé kulisy a modely scén, v nichž byly realizovány jeho opery.

Nahlédnout lze i do zrekonstruovaného měšťanského bytu z 18. století s originálním nábytkem i předměty denní potřeby. Kromě dokumentů, dopisů a úředních listin je možné v muzeu vidět Mozartovy portréty, jeho hudební nástroje, notový zápis, který vytvořil v osmi letech, ale i pramen jeho vlasů.

Oficiální webová stránka: https://mozarteum.at

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Rakousko

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY