PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 0x

Museo Enzo Ferrari - Itálie,

Základní informace

Museo Enzo Ferrari je unikátní muzeum, věnované životu, kariéře a vozidlům automobilového závodníka a zakladatele týmu i automobilky Enzo Ferrarimu.

Enzo Ferrari se narodil 18. února 1898 na předměstí Modeny. Když v deseti letech poprvé uviděl závod Circuito de Bologna, rozhodl se pro kariéru automobilového závodníka. O jednadvacet let později pak založil v Modeně automobilovou stáj Scuderia Ferrari a o něco později konstrukční firmu Auto Avio Costruzioni, která se brzy přesunula do nedalekého Maranella.

Dnes je jím založená značka nejúspěšnější na světě v automobilovém sportu.

V roce 2004 vyhrálo londýnské architektonické studio Futures Systems, v jehož čele stál mimo jiné Jan Kaplický, architektonickou soutěž na realizaci muzea tohoto genia i jeho firmy. Finanční krize však začátek stavby oddálila, takže základní kámen byl položen o pět let později a muzeum bylo slavnostně otevřeno až 10. března 2012.

Jan Kaplický se svým týmem vytvořil ve svém posledním velkém projektu ráj pro automobilové nadšence.

Využil Ferrariho rodný dům na půdoryse ve tvaru písmena L, který tvoří začátek celé prohlídky. V tmavém interiéru si lze prohlédnout některé místnosti s dokumenty týkajícími se Ferrariho života i jeho stáje.

Druhá budova představuje obrovský kontrast. Jedná se o futuristickou stavbu ve tvaru kapoty motoru automobilu 50. let, zářící žlutou barvou, která vychází jak z pozadí původního loga firmy, tak i z vlajky Modeny. Pochlubit se může i využitím solárních panelů, ukrytých pod hliníkovou střechou, a energie pro klimatizaci, která pochází z geotermálních zdrojů.

Vstup tvoří prosklená stěna, která jako by objímala a chránila starý dům, představující cenné kulturní dědictví. V prosvětleném prostoru na ploše 5 000 m² jsou vystaveny nejslavnější závodní auta značky Ferrari. Každých dvacet minut se pak celý prostor promění v audiovizuální show, v níž se lze dozvědět vše nejenom od dětství o životě zakladatele firmy, ale i o jejích největších triumfech.

Oficiální webová stránka: https://musei.ferrari.com

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Itálie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY