PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Museum of London - Anglie, Londýn

Základní informace

Museum of London neboli muzeum Londýna bylo otevřeno v roce 1976 a zaměřuje se na historii Londýna od paleolitu po současnost. Leží na London Wall a vchod do muzea je z ulice Aldersgate Street.

Vznik muzea Museum of London

Muzeum je součástí společnosti Museum London Group, což je veřejnoprávní subjekt se sídlem v londýnské City. Museum London Group zahrnuje 3 muzea: Museum of London nacházející se na London Wall v City of London, Museum of London Docklands ležící blízko Canary Wharf a London Archeological archive and Research Centre umístěné v londýnském obvodu Hackney. Do roku 2011 bylo součástí skupiny i muzeum archeologie (Museum of London archeology). Nyní je to nezávislá charitativní organizace. Zaměstnává na 190 archeologů, kteří pracují na významných archeologických lokalitách v Londýně a spolupracují s muzeem Museum of London.

Museum of London vzniklo sloučením sbírek dvou muzeí, ke kterému došlo v roce 1964 – sbírky muzea Guildhall Museum (založené v roce 1826) a London Museum (založené v roce 1911), které bylo umístěno v paláci Kensington Palace. Guildhall Museum shromažďovalo starožitnosti vztahující se k londýnské City a předměstí (včetně kuriozit – dřevěné vývěsní štíty, obecní známky, historické předměty spojené s City). London museum rozšířilo sbírku nejen o předměty z minulosti, ale i současnosti. Museum of London bylo otevřeno v prosinci roku 1976. V květnu 2010 byla dokončena největší přestavba muzea od jeho otevření. Architektem byl Wilkinson Eyre.

Expozice v Museum of London

Mezi stálé expozice patří: London Before London (prehistorický Londýn), Roman London, Medieval London, War Plague and Fire, Galleries of Modern London, City Galery a odpočívárna Sackler Hall. Galerie Modern London vypráví příběh Londýna od velkého požáru v roce 1666 až po současnost. Vystavuje na 7 tisíc předmětů a zahrnuje expozice Expanding City (popisuje období v letech 1660 až 1850), People´s City (léta 1850 až 1940) a World City (historie od roku 1950 až do současnosti). V City Galery se nachází největší lákadlo muzea – nádherný kočár starosty, který byl vyroben v roce 1757.

V roce 2003 bylo otevřeno Museum of London Docklands (dříve Museum in Docklands). Nachází se v chráněné budově doku z 19. století blízko Canary Wharf na ostrově Isle of Dogs. Jádrem muzea je historie londýnského přístavu, která se datuje až do římských dob. V roce 2007 byla otevřena hlavní stálá výstava o transatlantickém obchodu s otroky London Sugar & Slavery.

Vstupné na stálé výstavy muzea zdarma.

Nejbližší stanice metra St Paul´s a Barbican.

Zdroj:
http://www.museumoflondon.org.uk/london-wall/
http://en.wikipedia.org/…um_of_london
http://cs.wikipedia.org/…Lond%C3%BDna

Oficiální webová stránka: www.museumoflondon.org.uk/museum-london

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY