PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 0x

MuseumsQuartier - Rakousko, Vídeň

Základní informace

MuseumsQuartier je muzejní areál s rozlohou 60 000 m2, který se nachází nedaleko centra Vídně. Veřejnosti byl zpřístupněn v roce 2001 a nachází se zde několik různých uměleckých muzeí, například muzeum moderního umění MUMOK.

Rakousko Wien, Museumsquartier Rakousko Wien, Museumsquartier

Proslulý prostor, nazývaný zkráceně MQ, se nachází v kulisách barokních budov císařských stájí. Ty nechal před branou svého hradu postavit roku 1725 Karel VI. pro šest set koní a dvě stě kočárů. I když celý plánovaný komplex nikdy nebyl dokončen, po dobu skoro dvou století sloužil svému účelu pod názvem Španělská či Dvorská jízdárna.

Roku 1922 tady vyrostl Veletržní palác a na počátku 21. století byl prostor přeměněn na kulturní areál. Na ploše šedesáti tisíc metrů čtverečních tu lze v kulisách barokní architektury v kombinaci s moderními prvky najít množství slavných muzeí. K těm nejznámějším patří např. Leopoldovo muzeum, pojmenované po svém zakladateli, očním lékaři Rudolfu Leopoldovi. V jeho sbírkách vídeňské secese vynikají především díla Egona Schieleho a Gustava Klimta.

Největším místním muzeem je tzv. Mumok, tedy Muzeum moderního umění. Pyšní se díly 20. století, zaměřenými především na pop art a neorealismus. Mezi devíti tisíci exponáty je možné vidět práce Pabla Picassa, Andyho Warhola, Paula Klee, ale třeba i Yoko Ono.

Bývalou barokní zimní jízdárnu přeměnil ateliér bratrů Ortnerových na unikátní prostor, zvaný Kunsthalle, tedy Hala či Sál umění. Na své si tu přijdou milovníci současného umění z celého světa. K významným muzeím patří i první rakouské muzeum architektury, otevřené v roce 1993, za pozornost však stojí i galerie Q21 či Dětské muzeum Zoom.

V areálu MuseumsQuartier Wien je možné navštívit i divadlo, nachází se zde i taneční podium či konferenční prostory. Oblíbené a vyhledávané jsou i místní restaurace, kavárny, bary a obchody. Ožívá dokonce i prostor mezi jednotlivými budovami, kde se často konají originální performance a kde bývají vystaveny unikátní exponáty či obrovské fotografie.

Oficiální webová stránka: https://www.mqw.at

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Rakousko

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY