PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Muzea v Belfastu - Severní Irsko, Belfast

Základní informace

Belfast, hlavní město Severního Irska, se může pochlubit řadou muzeí, jejichž rozmanitost je působivá. Každý návštěvník Belfastu si z nabídky jistě vybere to, které ho nejvíce zajímá.

Ulster Museum

Ulster Museum pokrývá rozličné stránky – od místní historie, starých památek a umění po přírodopis, geologii a techniku. Jedná se o největší muzeum v Severním Irsku. Nachází se v blízkosti botanické zahrady. K nejcennějším exponátům patří zlaté a stříbrné šperky z lodi Girona španělské Armády, která v r. 1588 ztroskotala poblíž Giant´s Causeway. Jedna z expozic pojednává o belfastském průmyslu. Návštěvníci si také mohou prohlédnout sbírku obrazů od irských a britských umělců, ale také mumie ze starověkého Egypta nebo dinosaury.

W5

Interaktivní muzeum W5 (zkratka pro „whowhatwherewhenwhy“) představuje vědu jako vzrušující proces objevování. Jednotlivá oddělení muzea jsou mj. zaměřena na živly (včetně obrovitého sloupu rotujícího ohně – Fire Tornado), na řešení problémů a experimenty s vjemy.

Northern Ireland War Memorial

Northern Ireland War Memorial je muzeum, které musí navštívit každý, kdo se zajímá o 2. světovou válku a roli Severního Irska v ní. Muzeum se nachází nedaleko belfastské katedrály a bylo otevřeno r. 2007. Vystavené exponáty připomínají mj. bombardování Belfastu v r. 1941 a přítomnost amerických jednotek v letech 1942–44.

SS Nomadic

V historických Hamiltonových docích se nachází parník SS Nomadic (Steamship Nomadic), který je jedinou dochovanou lodí společnosti White Star Line. Parník byl postaven ve stejné době jako jeho slavnější „sourozenci“ – zaoceánský parník Olympic a Titanic. Nomadic sloužil k přepravě cestujících z přístavu na zaoceánské parníky. Dne 10. 4. 1912 převezl 172 cestujících z francouzského Cherbourgu na první (a zároveň poslední) plavbu Titanicu. Loď byla zrekonstruována do své původní podoby a lze si na ní prohlédnout výstavu zaměřenou za historii lodí a její využití v průběhu let.

Titanic Belfast

Žádný z návštěvníků Belfastu by neměl vynechat prohlídku muzea Titanic Belfast. Muzeum se nachází na místě, kde byl slavný zaoceánský parník postaven. V devíti galeriích si návštěvníci mohou prohlédnout celý příběh Titanicu – od jeho konstrukce v Belfastu na počátku 20. století až po tragický konec. Galerie jsou interaktivní a lze zhlédnout i potápění do hlubin oceánu na místo, kde Titanic dnes odpočívá. V muzeu jsou k vidění mj. přesné repliky kabin, jídelny, strojovny nebo palubní promenády, na které mohou návštěvníci slyšet šumění oceánu a rachotící motory.

Zdroj:
Kapesní průvodce Irsko – nakladatelství Lingea
Společník cestovatel – Irsko, nakladatelství Ikar
http://visit-belfast.com/
http://www.nomadicbelfast.com/
http://titanicbelfast.com/

Oficiální webová stránka: visit-belfast.com

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Severní Irsko

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY