PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Mystery World - Švýcarsko, Interlaken

Základní informace

Na okraji Interlakenu leží místo jako stvořené pro všechny milovníky tajemství, záhad a mimozemských civilizací. Na místě starého vojenského letiště se v roce 2003 zrodil Mystery World, založený známým švýcarským spisovatelem, badatelem a záhadologem Erichem von Dänikenem.

Dänikena tajemno přitahovalo už od gymnaziálních let. Za důležitý mezník v jeho životě je považováno období, kdy byl v mládí součástí posádky velkého parníku a při jedné ze zastávek v Mexiku spatřil reliéf, na němž byla znázorněna postava s helmou na hlavě sestupující z nebes. Od té doby se Däniken začal aktivně zabývat mimozemskými civilizacemi, o nichž napsal řadu knih překládaných do desítek světových jazyků a vyvolávajících značné kontroverze po celém světě.

V Mystery Worldu však nemají místo pouze mimozemšťani a důkazy o jejich návštěvách naší planety, ale také dávné nerozluštěné záhady naší civilizace. V šesti tematických pavilonech se díky virtuálním prezentacím, modelům a interaktivním exponátům dozvíte o třeba o Mayích a jejich kalendáři, stavbě egyptských pyramid, o rozsáhlých malbách v peruánské Nazce nebo o evropských megalitických stavbách. V simulátoru ponorky Nautilus si pak můžete na vlastní kůži vyzkoušet plavbu v hlubinách oceánu a v určité časy se podívat také na některou ze zdejších tematických show.

Mystery World je součástí parku JugfrauPark Interlaken. Kromě něj je v parku k dispozici dětské hřiště Mysty Land a také atrakce s názvem Swiss Alps, patnáctiminutová panoramatická show, při níž si budete na velkém kruhovém plátně moci vychutnat pohledy do švýcarské krajiny a na zasněžené alpské vrcholky. Kromě toho se v parku můžete projet na segwayi, zaskákat si na bungee-trampolíně nebo si zahrát ve zdejší herně. Jde tedy o místo, které zaujme celou rodinu.

Oficiální webová stránka: www.jungfraupark.ch/en/mystery-world

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY