PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

NP De Hoge Veluwe - Nizozemsko

Základní informace

Národní park Da Hoge Veluwe je s rozlohou 55 km2 největší chráněnou oblastí v Nizozemsku. Tuto vřesovištní a lesnatou krajinu lze projet po síti cyklostezek o celkové délce 42 km. Z četných turistických a jezdeckých cest se návštěvníkům naskytne pohled na lišky, lasičky, jeleny a divoká prasata.

V parku je pro návštěvníky k dispozici 1800 bílých jízdních kol, které jsou zdarma k zapůjčení. Tyto bílé bicykly se nacházejí na různých místech v parku i ve městečkách Hoenderloo, Otterlo a Schaarsbergen, které jsou vstupní bránou do parku. K dispozici jsou i kola pro děti a kola opatřená dětskými sedačkami.

V parku se nachází Kröller-Müller Museum umístěné v bývalém loveckém zámečku obchodníka původem z Rotterdamu, Anthonyho Kröllera. V muzeu se nachází velkolepá sbírka výtvarného umění 19. a 20. století, která zahrnuje díla od van Gogha, Braqua, Picassa nebo Modriana. Zdejší sbírka děl Van Gogha je druhou největší sbírkou tohoto umělce na světě. Muzeum je obklopeno rozsáhlým parkem s více než 160 sochami, např. plastiky Moora a Paula Rodina.

Pod návštěvnickým centrem sídlí první podzemní muzeum na světě – Museonder, které umožňuje poznat, co se odehrává pod zemským povrchem. K vidění jsou zde kořeny 140 let starého buku, návštěvníci zažijí simulované zemětřesení a mohou se napít veluweské podzemní vody. V muzeu se rovněž nachází kosterní pozůstatky zvířecích druhů, které na území parku žijí nebo žily v minulosti.

V severní části parku se nachází lovecký zámeček St. Hubertus (Jachthuis Sint Hubertus), který nechali postavit zámožný manželský pár Kröller-Müller. Zámeček navrhl architekt Hendrik Petrus Berlage, který stojí i za návrhem interiéru a nábytku. Berlage se při návrhu domu inspiroval příběhem sv. Huberta, patrona lovců, a lovecký zámeček navrhl se dvěma křídly připomínajícími jelení parohy a věží uprostřed, která představuje kříž. Stavba byla dokončena r. 1920 a manželé ji využívali jako venkovský dům. Teprve až několik let před svou smrtí se sem přestěhovali natrvalo. Dům je nyní přístupný veřejnosti.

Zdroj:
Nizozemsko – Společník cestovatele, nakladatelství Ikar
Knižní průvodce Marco Polo – Nizozemsko
http://www.holland.com/…veluwe-6.htm
http://excitinghistory.com/…-st-hubertus

Oficiální webová stránka: https://www.hogeveluwe.nl/en

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY