PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 0x

Naturhistorisches Museum - Rakousko, Vídeň

Základní informace

Naturhistorisches Museum je největší muzeum v Rakousku, které bylo otevřeno v roce 1889 na návrh architekta Gottfrieda Semper. Nachází se v něm např. tzv. Willendorfská venuše, ženská plastika z období mladšího paleolitu.

Naturhistorisches Museum, Vídeň, Rakousko

Počátek jeho rozsáhlých sbírek spadá až do roku 1750, kdy manžel císařovny Marie Terezie František I. Štěpán koupil od florentského učence Johanna Rittera von Baillou tehdy největší a nejznámější přírodovědeckou sbírku na světě, čítající přes třicet tisíc exponátů. Další panovníci pak tento rodinný poklad rozšiřovali a doplňovali.

20. prosince 1857 císař František Josef I. rozhodl o zbourání starých vídeňských hradeb, čímž město získalo rozsáhlý prostor pro nové budovy. A právě jednou z nich byla velkolepá stavba Přírodovědeckého muzea, postavená dle plánů Gottfrieda Sempera a Karla von Hasenauera. V době svého vzniku mělo muzeum pět oddělení: mineralogické, geologicko-paleontologické, zoologické, botanické a antropo-etnologické. Dnes jsou sbírky rozděleny do jedenácti částí, přičemž jen zoologie zabírá tři z nich.

Návštěvníci si zde mohou prohlédnout vše, co se týká dějin Země. Vidět tu lze minerály, drahokamy, hmyz, ptakoještěry, ale i vycpaná zvířata, ať již vyhynulá či ohrožené druhy.

Jedno z největších muzeí na světě se pyšní nejrozsáhlejší sbírkou meteoritů na světě, která čítá jedenáct set exponátů. Zajímavá je i 3D simulace dopadu velkého meteoritu na zemský povrch. Unikátem je také digitální planetárium s vnitřní kupolí, dosahujícího průměru 8,5 metrů. To se nezabývá jen astronomií, ale několikrát denně tu lze vidět filmy z různorodých oborů, ať už se jedná o hvězdy, podmořský svět či lidský pravěk.

Nikdo nemůže vynechat ani sál dinosaurů, kde jsou vystaveny kostry a fosilie, ale i pohyblivý model allosaura, vydávající děsivý zvuk, či první vyrobený pohyblivý model v původní velikosti nelétavého ptáka phorusrhaca.

K nejcennějším exponátům muzea patří i jedenáct centimetrů vysoká Willendorfská venuše, vyrobená lidmi ve starší době kamenné.

Oficiální webová stránka: https://www.nhm-wien.ac.at

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Doplňující informace

Vstupné
Minimum 29dětí, jinak min. cena €60
děti do 19let vstup zdarma

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Rakousko

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY