PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 0x

Niederwalddenkmal - Německo,

Základní informace

Niederwalddenkmal je památník nacházející se nad městem Rüdesheim am Rhein ve spolkové zemi Rheinland-Pfalz; připomíná sjednocení Německa v roce 1871; dokončen byl v roce 1883.

památník Niederwald, Rüdesheim, Německo

Impozantní památník o celkové výšce 38,18 metrů a váze 75 tun vznikl u příležitosti vítězství Němců nad Francií v letech 1870 a 1871 a obnovení německé říše, k němuž došlo 28. ledna 1871.

O výstavbě této majestátní připomínky jedné z nejdůležitějších událostí německých dějin bylo rozhodnuto ještě téhož roku, ale základní kámen byl položen až po šesti letech příprav. Stejný čas pak trvala samotná realizace velkolepého projektu.

Památníku dominuje více než dvanáct metrů vysoká socha Germanie, která nad hlavou třímá v pravé ruce císařskou korunu. V levé drží sklopený meč, který obepíná vavřín, symbol vítězství. Autorem je německý sochař Johannes Schilling.

Celý projekt byl svěřen sochaři Karlu Weiβbachovi. Ten pod sochu Germanie umístil nápis připomínající vítězství a sjednocení německého národa. Velká orlice pak sedí nad hlavním reliéfem, který zobrazuje 133 osob v životní velikosti. V jeho středu se jako jediný na koni vyjímá Vilém I., jehož obklopují postavy významných generálů a knížat, která hrála důležitou roli při zakládání říše.

Po stranách se pak nachází dvě obrovské sochy, symboly války a míru. Zatímco na francouzské straně stojí okřídlená postava v antickém oblečení, vyzývající troubením do boje, její protějšek, anděl s olivovou větvičkou, symbolizuje mír a hojnost.

Pod reliéfem si pak lze přečíst pět slok oblíbené písně Stráž na Rýnu, kterou si vojáci zpívali při tažení do bitev, a o níž se při sjednocení Německa uvažovalo jako o nové hymně.

Nejníže umístěné sousoší pak zachycuje výjev, kdy otec Rýn předává stráž dceři Mosele, který symbolizuje fakt, že se během války Rýn změnil z řeky hraniční na řeku ve vnitrozemí.

Rada: K památníku se nechte vyvézt kabinovou lanovkou, z níž se vám naskytne nádherný výhled na okolní vinice.

Oficiální webová stránka: www.niederwalddenkmal.de

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY