PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 0x

Nymphenburg - Německo, Mnichov

Základní informace

Nymphenburg je barokní zámek ležící v západní části Mnichova; byl vystavěn ve druhé polovině 17. století a sloužil jako letní sídlo královské rodiny Wittelsbachů.

zámek Nymphenburg, Mnichov, Německo zámek Nymphenburg, Mnichov, Německo

Jeden z nejkrásnějších zámků v Evropě nechal postavit kurfiřt Ferdinand Maria Bavorský pro svoji ženu Henriettu Adelaidu na počest narození jejich syna a následníka trůnu Maxmiliana II. Emmanuela. Malá letní vila byla postavena v italském stylu dle návrhu Agostina Barelliho v letech 1663 až 1675 a sloužila rodu Wittelsbachů jako letní sídlo, kam za horkých dnů utíkali z centra Mnichova.

Během následujících staletí bylo toto sídlo postupně rozšiřováno, přičemž vznikala nová křídla a pavilony. Zámek se stal také svědkem mnoha významných událostí, např. v roce 1825 tu zemřel bavorský král Maximilian I. Josef a v srpnu o dvacet roků později se zde narodil budoucí král Ludvík II.

Rodu Wittelsbachů patřila stavba až do konce první světové války a poté připadla státu. Dnes tu však v části opět tato rodina bydlí.

V interiéru je možné si prohlédnout komnaty s původním vybavením ve stylu baroka, rokoka a neoklasicismu. Za návštěvu stojí i rokokový Festsaal, v němž je výzdoba věnována bohyni Flóře, či malý Lacksaal ze 17. století, zdobený kachlemi s čínským červenočerným lakem. Zcela jedinečný je tzv. Kamenný sál, přesahující svou výškou tři poschodí, kde stropní fresky vytvořil Johann Baptist Zimmermann. Ve stájích se nachází sbírka saní a bohatě zdobených kočárů bavorských králů a pozornosti by nemělo uniknout ani muzeum nazvané Člověk a příroda.

Zámek je zasazený ve dvou stech hektarech zahrad a parku, kde lze najít např. jednu z nejstarších porcelánek v Evropě, která sem byla přesunuta roku 1761 po čtrnácti letech své existence.

Nikdo by neměl vynechat ani rokokový lovecký zámeček Amalienburg či pustevnu, zvanou Magdalenenklause, kterou si nechal postavit Maxmilian Emmanuel pro své modlitby a meditace roku 1725.

Park zdobí i botanická zahrada a sochy řeckých bohů kolem centrálního kanálu, jejichž autorem je Dominik Auliczek.

Oficiální webová stránka: https://www.schloss-nymphenburg.de

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Doplňující informace

Vstupné
student do 18 let zdarma

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY