PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Obernai - Francie

Základní informace

Obernai je půvabné městečko s 11 000 obyvateli, proslulé typickou alsaskou atmosférou, které se nachází na severním konci Route des vins d´Alsace asi 35 kilometrů jižně od Strasbourghu.

hrázděný dům v Obernai, Francie

Jedno z nejkrásnějších alsaských měst leží na úpatí hory svaté Otýlie a své návštěvníky okouzlí hrázděnými domy a záplavou květin, zdobících průčelí i dvory. Obyvatelé tu mluví alsaským nářečím a při slavnostech a významných událostech se pyšní svými kroji.

Historie Obernai je doložena do 7. století, kdy celá oblast byla majetkem vévodů z Alsaska a když se právě zde narodila budoucí svatá Otýlie. V roce 1240 pak získalo osídlení městská práva, ale to už patřilo rodině Hohenstaufenů. Význam města velmi rychle stoupal, přičemž vrcholu dosáhl v 15. a 16. století, ale už v roce 1354 se Obernai stalo součástí aliance deseti měst svaté říše římské v Alsasku, zvané Dekapolis. Období prosperity bylo ukončeno třicetiletou válkou, kdy město obsadily císařské jednotky, poté Švédové a pak připadlo Francii. Roku 1871 pak bylo spolu s Alsaskem anektováno Německem a od konce první světové války patří opět Francii.

V době přidělení městských práv bylo Obernai obehnáno hradbami dlouhými 1 400 metrů. Dodnes se dochovala jejich značná část spolu s 15 z původních dvaceti věží.

Dominantu města tvoří kostel svatého Petra a Pavla, který je po štrasburské katedrále druhým největším gotickým kostelem v Alsasku. Postaven byl v 19. století z růžového pískovce z Vogéz dle plánů architekta Eugène Petita. Nepřehlédnutelná je i jedna z nejvyšších gotických věží v Alsasku Kapellturm. Tato šedesát metrů vysoká zvonice s ochozem z konce 13. století patřila kapli Panny Marie, která však byla zničena roku 1873.

Mezi další významné stavby se řadí i neorenesanční radnice, která si však zachovala prvky z dřívější stavby, k nimž přináleží např. balkon z roku 1604. Pozornosti návštěvníků by neměla uniknout ani obilní tržnici nad jatkami Halle aux Blés, zdobená hlavami krav a draků, či renesanční kašna se šesti vědry.

Rada: Chcete-li zažít ruch tohoto městečka, přijeďte sem ve čtvrtek dopoledne, kdy se tu už od roku 1301 koná trh.

Oficiální webová stránka: https://www.tourisme-obernai.fr/en

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY