PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Oceánografické muzeum - Monako

Základní informace

Unikátní Oceánografické muzeum v Monaku je jedním z nejlepších svého druhu v Evropě a jeho prohlídka představuje zlatý hřeb poznávání Monackého knížectví. Muzejní budova přiléhá ke strmé skále ve Starém městě.

Muzeum založil monacký kníže Albert I., sám nadšený mořský badatel, oceánograf a mimo jiné také zakladatel Oceánografického institutu v Paříži. Se stavbou impozantní budovy, která jako by vystupovala z útesu, se začalo již v roce 1899. V roce 1910 pak muzeum slavnostně otevřelo své brány veřejnosti. Dlouhá léta byl jeho ředitelem známý podmořský badatel Jacques-Yves Cousteau, jehož dokumenty z podmořského výzkumu jsou promítány v muzejní kongresové hale.

Nejzajímavější částí celého muzea je samozřejmě akvárium, jedno z nejvýznamnějších v Evropě, v němž žije několik set druhů ryb ze všech světových moří. V jeho centrální části objevíte nádrž s šest metrů dlouhou žraločí lagunou a korálovým útesem z afrického Džibutska. Kromě ní akvárium obsahuje 90 menších nádrží s nejrůznějšími mořskými živočichy, do kterých je denně načerpáno na 250 tisíc litrů čerstvé mořské vody, která je vedena nasávací trubicí zapuštěnou do hloubky 60 metrů pod vodní hladinou. Zejména dětem se bude líbit „dotyková nádrž“, v níž si mohou sáhnout na nejrůznější mořské tvory. V tomto podzemním světě můžete snadno strávit několik hodin, vyhraďte si proto na jeho návštěvu dostatek času.

Kromě akvária je součástí muzea také expozice fyzické oceánografie, v níž si prohlédnete např. obrovské velrybí kosti, zkameněliny nebo preparované mořské živočichy. Dozvíte se zde také o dějinách podmořských výzkumů a budete si rovněž moci prohlédnout výstavy, které přibližují průzkumy knížete Alberta I., zakladatele celého muzea. Na závěr prohlídky se ještě nezapomeňte zajít podívat do střešní restaurace, ze které se vám naskytne nádherný výhled na Monako a Středozemní moře.

Oficiální webová stránka: https://www.oceano.mc

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Monako

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY