PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Old Sarum - Anglie

Základní informace

Old Sarum je místo původního osídlení, ze kterého vzniklo ve 13. století město Salisbury. Tento kopec z doby železné má za sebou historii dlouhou 5 tisíc let, své stopy tu zanechali Římané, Anglosasové i Normani. Je to jedna z historicky nejvýznamnějších památek v jižní Anglii.

Old Sarum, Anglie

Historie osídlení Old Sarum

Vyvýšená poloha a strategické umístění na křižovatce dvou obchodních cest a řeky Avony dala vzniknout pevnosti, jejíž dvojité obranné příkopy se zachovaly dodnes. Pevnost posloužila v průběhu doby Římanům i Anglosasům, Normané zde v 11. století postavili královský hrad i katedrálu. Ani hrad, ani katedrála si však dlouho neudržely svůj význam. Jednak povětrnostní vlivy – Old Sarum trpělo suchem a silnými větry – a jednak zhoršující se vztahy mezi církví a vojáky, vedli místní duchovenstvo k rozhodnutí založit nové město na nedalekých pozemcích, které vlastnila církev. A tak roku 1220 začala výstavba nového města Salisbury (New Sarum) a nové katedrály. Ta již v roce 1226 významem plně nahradila původní katedrálu, která byla následně rozbourána a kámen z ní byl použit při stavbě nového města. Po zániku katedrály život na hradě postupně uvadal, i když až do 15. století přežíval Old Sarum jako administrativní centrum oblasti. V 19. století už bylo Old Sarum naprosto opuštěné.

Zajímavostí je, že ačkoli Old Sarum nemělo už v 17. století žádné voliče, kteří by zde trvale žili, bylo až do roku 1832 vedeno jako volební obvod, ze kterého byli voleni dva zástupci do dolní sněmovny parlamentu (House of Commons).

Old Sarum leží zhruba 3 kilometry severně od Salisbury. Můžete si sem z centra města udělat i pěší procházku. Otevřeno je všechny dny v týdnu, zavřeno bývá přes vánoční svátky a Nový rok. Vstupné činí zhruba 4 libry. Pro členy English Heritage je vstup zdarma.

Vzdálenost od Londýna: cca 140km

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY