PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 0x

Palácio Nacional de Sintra -

Základní informace

Palácio Nacional de Sintra, zvaný též Královský palác, je nejlépe zachovaný středověký palác v Portugalsku, který se nachází v srdci města Sintra, asi 20 km od Lisabonu.

Portugalsko Sintra, palace Pena

Zmínky o existenci města pochází už z 11. století a díky množství parků, zahrad a paláců bývá přezdíváno „pohádkové město.“

Nejstarší část paláce, kaple krále Dinise I., se datuje už do počátku 14. století, ale jeho současnou podobu mu dal z větší částí až Jan I. o skoro století později. Ten prováděl množství velkorysých rekonstrukcí po celé zemi a právě Sintra představovala jeho největší stavební projekt. Na místě původního maurského hradu tak nechal postavit přepychový palác, který začal využívat jak své letní sídlo. Už však jeho syn tu strávil většinu své vlády a až do 19. století zde pak bylo oficiální sídlo královské rodiny.

O století později přistavěl k původně gotickému paláci král Manuel I. nové křídlo, v němž se promítly prvky maurského slohu. K těm nejmarkantnějším patří okna typu ajimece, v nichž štíhlý sloupek podpírá dva oblouky.

Bílá minimalistická stavba, typická dvěma konickými komíny vedoucími do rozlehlé kuchyně, v sobě skrývá přepychový interiér. Za prohlídku stojí** Labutí sál, jehož strop je zdobený osmibokými panely s obrázky labutí, Síň sirén s nádhernými dlaždicemi či pozdější Sál erbů, nazvaný dle 74 erbů portugalských šlechtických rodů na kupoli. Slavný je i **Sál strak, v němž prý král skrze vymalované ptáky vytknul ženám u dvora rozšiřování klepů, jež zní jako ptačí štěbetání.

Palác pamatuje dobu slávy, ale byl svědkem i temnějších dob, např. když tu v letech 1676 až 1683 věznil Pedro II. svého bratra, psychicky nemocného krále Alfonse I.

Rada: Při návštěvě Palácio National de Sintra si nechte dostatek času na další lákadla Sintry. Vynechat byste neměli paláce de Pena a Monserrate z 19. století či maurský hrad, jehož kořeny sahají do 9. až 10. století.

Oficiální webová stránka: https://www.parquesdesintra.pt

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace
Základní informace Hlavní fakta

Školní zájezdy

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY