PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Park Phoenix - Francie, Nice

Základní informace

Park Phoenix je nádherný park s botanickou a zoologickou zahradou, ležící jen kousek od Andělské zátoky Středozemního moře u letiště na jihozápadním okraji města Nice.

V únoru roku 1990 byl po šestadvaceti měsících příprav na místě dřívější bažiny na západním konci třídy Promenade des Anglais otevřen park, určený k odpočinku a úniku z nikdy neustávajícího ruchu okolního města. Jeho název odkazuje na palmu phoenix canariensis, která pochází z Kanárských ostrovů a dnes je oblíbeným okrasným stromem, rozšířeným po celém světě.

Na projektu se podílelo osmdesát firem a celý přišel na 260 milionů franků, což odpovídá zhruba čtyřiceti milionům eur.

Park zabírá plochu 14 000 m² a po celý rok nabízí množství výstav a aktivit. Botanická část je rozdělena na dvacet tematických zahrad, v nichž si lze prohlédnout dva a půl tisíce rostlin. V tzv. astronomické zahradě uvidí návštěvníci dva miliony let staré fosilie, Ostrov dávných časů ukrývá rostliny, které na Zemi přežily několik milionů let, projít se lze i bambusovou plantáží či Zahradou trav. Zavítat můžete i do zahrady thajské, australsko-africké či části připomínající flóru amerického státu Louisiana, případně navštívit středomořské vodopády.

Většinu plochy parku zabírá jeden z největších skleníků v Evropě, zvaný Zelený diamant, o rozloze 7 000 m² a výšce 25 metrů. V něm je možné navštívit sedm klimatických oblastí a obdivovat i úžasnou sbírku orchidejí.

Z živočichů si tady návštěvníci mohou prohlédnout např. želvy, ale i kajmany, leguány a lemury. Na jezeře pak žijí stovky ptáků, mezi něž patří kachny, pelikáni, plameňáci či černé labutě, a svůj domov tu našlo i mnoho různých druhů hmyzu. V hladině umělého jezírka se odráží bílá mramorová fasáda Muzea asijského umění, kterou navrhl japonský architekt Kenzó Tange.

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY