PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Park Phoenix - Francie, Nice

Základní informace

Park Phoenix je nádherný park s botanickou a zoologickou zahradou, ležící jen kousek od Andělské zátoky Středozemního moře u letiště na jihozápadním okraji města Nice.

V únoru roku 1990 byl po šestadvaceti měsících příprav na místě dřívější bažiny na západním konci třídy Promenade des Anglais otevřen park, určený k odpočinku a úniku z nikdy neustávajícího ruchu okolního města. Jeho název odkazuje na palmu phoenix canariensis, která pochází z Kanárských ostrovů a dnes je oblíbeným okrasným stromem, rozšířeným po celém světě.

Na projektu se podílelo osmdesát firem a celý přišel na 260 milionů franků, což odpovídá zhruba čtyřiceti milionům eur.

Park zabírá plochu 14 000 m² a po celý rok nabízí množství výstav a aktivit. Botanická část je rozdělena na dvacet tematických zahrad, v nichž si lze prohlédnout dva a půl tisíce rostlin. V tzv. astronomické zahradě uvidí návštěvníci dva miliony let staré fosilie, Ostrov dávných časů ukrývá rostliny, které na Zemi přežily několik milionů let, projít se lze i bambusovou plantáží či Zahradou trav. Zavítat můžete i do zahrady thajské, australsko-africké či části připomínající flóru amerického státu Louisiana, případně navštívit středomořské vodopády.

Většinu plochy parku zabírá jeden z největších skleníků v Evropě, zvaný Zelený diamant, o rozloze 7 000 m² a výšce 25 metrů. V něm je možné navštívit sedm klimatických oblastí a obdivovat i úžasnou sbírku orchidejí.

Z živočichů si tady návštěvníci mohou prohlédnout např. želvy, ale i kajmany, leguány a lemury. Na jezeře pak žijí stovky ptáků, mezi něž patří kachny, pelikáni, plameňáci či černé labutě, a svůj domov tu našlo i mnoho různých druhů hmyzu. V hladině umělého jezírka se odráží bílá mramorová fasáda Muzea asijského umění, kterou navrhl japonský architekt Kenzó Tange.

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY