PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Paul-Löbe Haus - Německo, Berlín

Základní informace

Paul-Löbe Haus, česky Budova Paul Löbeho, je nová originálně pojatá legislativní budova, sousedící s Říšským sněmem v Berlíně.

Paul-Löbe Haus vznikl jako kontrast ke klasicistnímu stylu vedlejšího Říšského sněmu a patří k tzv. Band des Bundes, tedy stužce vládních budov, ležících kolem řeky Sprévy.

Po sloučení rozděleného Německa roku 1990 se obnovený německý společný parlament přestěhoval zpět do Berlína a svoje hlavní sídlo našel již tradičně v budově Říšského sněmu. Pro množství poslanců a především administrativních pracovníků však bylo nutné vytvořit novou budovu v dostatečné blízkosti Reichstag.

Vypsanou architektonickou soutěž vyhrál mnichovský architekt Stephan Braunfels, který prosadil myšlenku otevřenosti a transparentnosti celé budovy. Vznikla tak stavba z betonu a skla s ohromujícími rozměry: její délka dosahuje dvou set metrů, šířka sta metrů a výška dvaadvaceti metrů. Své kanceláře tu našla skoro tisícovka poslanců a úředníků a důležitou součástí jsou i konferenční sály viditelné zvenčí. Myšlenku otevřenosti podporují i otevřená nádvoří na severním i jižním konci budovy.

Impozantní hlavní vchod na západě doplňuje dvoupatrový most na opačné straně, který Paul-Löbe Haus spojuje s budovou Marie-Elisabeth-Lüders na protějším břehu řeky Sprévy. S Říšským sněmem je pak stavba propojena pět set metrů dlouhou podzemní chodbou, která vede po celé délce budovy.

Svůj název stavba, dokončená roku 2001, dostala na památku posledního předválečného prezidenta německého parlamentu, který své funkční období skončil roku 1933, kdy byl také nacisty uvězněn. Paul Gustav Emil Löbe byl německý politik a člen SPD.

Rada: Chcete-li originální architekturu Paul-Löbe Haus obdivovat i zevnitř, využijte možnosti prohlídky s průvodcem,

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY