PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Pembroke Castle - Wales

Základní informace

Pembroke Castle je středověký hrad ležící ve stejnojmenném městě v západním Walesu. Hrad stojí na místě, které bylo zastavěno již v době Římanů. Ve 20. století prošel Pembroke Castle rozsáhlou rekonstrukcí a je otevřený pro veřejnost.

Pembroke Castle, Wales Pembroke Castle, Anglie

Pembroke Castle je jediný hrad ve Spojeném království, který se nachází se nad přírodní jeskyní. Po normanské invazi do Walesu v druhé polovině 11. století jej na skalnatém ostrohu vysoko nad řekou Cleddau začal kolem roku 1093 budovat Arnulf z Montgomery. Dřevěná palisáda nad srázem se ukázala být velmi účinnou: úspěšně odolala dvěma útokům Velšanů a vyhladovělí obránci ji pokaždé udrželi.

Roku 1189 začal William Marshal třicet let trvající přestavbu, jejímž výsledkem byla rozsáhlá kamenná pevnost. V jejím centru stála masivní 25 metrů vysoká válcová věž s neobvyklou kamennou kupolí. K naprostým novinkám v obranné architektuře patřila i mocná vstupní brána, která se několikrát osvědčila jako velmi dobrý obranný prvek. Po vystřídání mnoha majitelů se hrad dostal do rukou anglické koruny a roku 1457 se zde narodil budoucí král Jindřich VII.

Velkou stopu na osudech hradu pak zanechala občanská válka. Sám Oliver Cromwell pevnost obléhal po dobu sedmi týdnů a po vstupu do ní obvinil tři místní vůdce z vlastizrady a hrad nechal zničit. Jeho rozebírání se ale ukázalo poměrně náročné. S úspěchem však v něm pokračovali místní obyvatelé, kteří využili kámen z pevnosti na svých stavbách. O zapomenutou zříceninu, pokrytou břečťanem, se začal zajímat až roku 1880 J. R. Cobb z Breconu, který ji po tři roky opravoval.

V roce 1928 pak hrad koupil generálmajor Ivor Philipp, který zahájil rozsáhlou rekonstrukci. Jeho snahou bylo uvést jej do stavu maximálně se podobajícímu tomu původnímu. Dnes tento objekt patří soukromému majiteli. Díky němu je možné si celý hrad projít a ve výstavní místnosti se dozvědět vše o jeho historii od 11. století po současnost.

Oficiální webová stránka: pembroke-castle.co.uk

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Školní zájezdy Wales

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY