PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 0x

Petěrgof -

Základní informace

Petěrgof, dříve nazývaný Petrodvorec, je ruské město, postavené kolem komplexu paláců a parků na břehu Baltského moře asi třicet kilometrů západně od Petrohradu.

Roku 1709 se ruský car Petr I. Veliký rozhodl ke stavbě ohromujícího areálu, inspirovaného Versailles. K realizaci si vybral místo na jižním břehu Finského zálivu. Inspirovalo jej nejenom ideální polohou, ale i množstvím vodních zdrojů, které chtěl využít na velkorysé fontány.

Těch se dnes na osmi stech hektarech pozemku nachází sto sedmdesát. Na svou dobu geniální techniku jejich napojení na prameny vytvořil ruský inženýr Vasilij Tuvolkov.

Největší z nich je osm metrů vysoká šestistupňová Kaskáda, která se skládá ze sto čtyřiceti vodotrysků. Italský architekt Bartolomeo Rastrelli ji ozdobil sochami, inspirovanými především antickou mytologií, ale nejdůležitější je** Samson bojující se lvem**, který symbolizuje vítězství Petra Velikého nad Švédy.

Kaskáda stojí před hlavním průčelím Velkého paláce. Tento ohromující kolos nechal jako své letní sídlo postavit Petr Veliký, ale za jeho bohaté interiéry je zodpovědná Kateřina Veliká.

V celém komplexu Dolního i Horního parku se však nachází množství dalších paláců či menších staveb. K těm nejzajímavějším patří přízemní** cihlová budova Monplasir**, postavená Kateřinou Velikou. Před ní je možné obdivovat několik nápaditých vodních atrakcí, k nimž patří např. nášlapný vodotrysk. Dvorek pak tuto budovu spojuje s komplexem carevniných lázní.

Areál, slavnostně otevřený v roce 1723, byl zničen bombardováním během druhé světové války a jeho obnova trvala celou druhou polovinu 20. století. Při oslavách tří set let založení Petrohradu pak dostaly místní sochy nový pozlacený nátěr a město se vrátilo z poválečného pojmenování Petrodvorec na původní Petěrgof.

Rada: Chcete-li si užít opravdu unikátní příjezd do Petěrgofu, využijte loď, která vyplouvá z petrohradského přístavu. V závěru vás proveze několik metrů dlouhým vodním kanálem a zakotví přímo u Kaskády.

Oficiální webová stránka: www.saint-petersburg.com/peterhof

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace
Základní informace Hlavní fakta

Školní zájezdy

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY