PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Pinacoteca di Brera - Itálie, Milano

Základní informace

Pinacoteca di Brera je nejkrásnější umělecké sbírka v Miláně, která se nachází v Pallazo di Brera. V galerii si lze prohlédnout řadu děl od italských umělců z doby renesance a baroka, ale také práce nejvýznamnějších italských umělců z 20. století.

Své sídlo našla tato sbírka v impozantním paláci Palazzo Brera, jehož historie sahá až do 12. století. Tehdy tu totiž stával klášter, který roku 1572 získali jezuité. Ti tu kromě konventu zřídili i školu. Přestavbu na počátku 17. století řídil architekt Francesco Maria Richini a dokončil ji jeho syn Domenico. Po rozpuštění jezuitského řádu v roce 1773 připadla budova rakouské císařovně Marii Terezii. Habsburkové tu zachovali astronomickou observatoř a knihovnu a o rok později tady vzniklo i herbárium nové botanické zahrady.

Po dalším rozšíření stavby dle návrhu profesora Giuseppe Piermariniho zde byla roku 1776 založena univerzita. A pro zkvalitnění její výuky sem byla přemístěna sbírka kopií antických soch a starší obrazy. Vznik galerie je však spojen až s Napoleonem Bonaparte, který tu ukládal svá umělecká díla, jež uloupil po celé Itálii, a který v roce 1809 sbírku otevřel pro veřejnost. Jeho sochu jako poloboha s křídlem Vítězství v ruce z dílny Antonia Canovy je možné vidět na nádvoří galerie.

Za strohou fasádou paláce se v 38 místnostech skrývá jedna z nejvýznamnějších sbírek italských obrazů. Díky chronologickému uspořádání skýtá výstava ideální možnost seznámit se s italským uměním od 14. století po současnost. Mezi čtyřmi stovkami vystavených děl lze vidět mnoho Benátčanů, ale i modernu, zastoupenou např. Modiglianim, Carlem Carrou či Giorgiem de Chirico. Návštěvníci tu mohou obdivovat např. Večeři v domě Šimonově Paola Veronese, Kladení do hrobu od Tintoretta či Belliniho práci Svatý Marek modlící se na náměstí svatého Eufemia. K vyhledávaným dílům patří i Caravaggiova Večeře v Emauzech, Mantegnovo Oplakávání či Raffaelův Sňatek Panny Marie. Evropské umění zastupuje např. Peter Paul Rubens, Rembrandt či El Greco.

Oficiální webová stránka: pinacotecabrera.org

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Itálie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY