PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Pisa - Itálie

Základní informace

Pisa je toskánské město postavené kolem starého římského sídla na obou březích řeky Arno. Atmosféru v Pise značně ovlivňuje zdejší univerzita a její studenti.

Katedrála a zvonice v Pise, Itálie Katedrála a zvonice v Pise, Itálie Italie Pisa, Monumental Cemetery

Svůj největší rozkvět Pisa zažila v 11. až 13. století, kdy město patřilo k největším námořním mocnostem ve Středozemním moři. Pisánská republika ovládala Sardinii a Korsiku a vedla čilý námořní obchod se Španělskem a pobřežím severní Afriky. Bohatství města se odrazilo i v architektuře. Vznikl zde tzv. pisánský románský sloh, pro nějž je typické černobílé mramorové průčelí a inspirace maurskými vzory z Andalusie.

Roku 1284 však Pisu porazili Janované a město začalo upadat. Zároveň s tím se zanášel i bohatství přinášející přístav. Po více než století pak Pisa spadla pod vládu Florenťanů a rod Medici začal město znovu zvelebovat. Mimo jiné tu obnovil univerzitu, na níž přednášel i místní rodák Galileo Galilei.

Stavba, kvůli níž sem přijíždí většina turistů, je Šikmá věž. Původní kampanila dómu je jednou ze čtyř významných budov na náměstí Campo di Miracoli. Všechny tvoří jeden celek a mají představovat etapy lidského života. Zrození zastupuje kruhové baptisterium, Šikmá věž symbolizuje dosažení rozumu, ohromující dóm z 11. století ztvárňuje dosažení svátosti a cestu končí dlouhá obdélníková budova, postavená kolem půdy ze Svaté země, hřbitov Camposanto.

Většina turistů se zde spokojí s prohlídkou tohoto náměstí, ale Pisa nabízí i zcela jinou tvář. Uličky lemované podloubím skrývají množství románských kostelů a za pozornost stojí i paláce na břehu řeky Arno. K místům, která by nikdo neměl vynechat, patří. např. náměstí Piazza dei Cavalieri, jež ve středověku bylo centrem města, či kostel Santa Maria della Spina ze 13. století, který byl postaven jako důstojná schránka pro trn z Kristovy koruny.

Za pozornost stojí i věž Torre Guelfa, ruiny pevnosti z 15. století či přístav Porto della Meraviglie, který byl objeven při vykopávkách roku 1998.

Oficiální webová stránka: www.comune.pisa.it

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Itálie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY