PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Platt Fields Park - Anglie, Manchester

Základní informace

Platt Fields Park je jeden z hlavních parků v Manchesteru a místo setkávání a odpočinku lidí různého věku a zájmů.

V polovině 19. století se ukázalo, že oslavovaná průmyslová revoluce s sebou přináší i negativa v podobě znečištění ovzduší, průmyslového hluku i v podlomení zdraví dělníků. Právě proto v této době začaly po celém Spojeném království vznikat uprostřed městské zástavby veřejné parky, které měly sloužit jako zelené plíce města.

Roku 1910 byla developerská společnost Manchester Corporation dotlačena k vytvoření parku v průmyslovém Manchesteru. Jeho podobu zrealizovalo sedm set nezaměstnaných mužů z okolí a místní obyvatelé se jej rychle oblíbili jako cíl nedělních rodinných procházek a pikniků. Na jeho dokonalé podobě se více než jedno století podílelo padesát zahradníků.

Velké popularitě se park těšil až do druhé poloviny 20. století. Poté však se začaly investice do veřejné zeleně snižovat a v 80. a 90. letech minulého století zůstal park kvůli nedostatku financí zcela zpustošen. K jeho chátrání dopomohl i fakt, že se na noc přestaly zamykat vstupní brány, a tak se z něj brzy stalo nebezpečné místo proslulé kriminalitou, vandalstvím a prodejem drog.

Změna k lepšímu nastala roku 1997, kdy vznikla organizace přátel parku Platt Fields. Dobrovolníci tento zpustlý prostor opět proměnili ve vyhledávané místo, které lidé z okolí využívají k procházkám, odpočinku, setkávání s přáteli, ale i ke sportovním aktivitám.

Centrum parku tvoří jezírko s půjčovnou člunů, kde mohou zájemci zkusit své rybářské štěstí. V parku však také lze najít vršek pro pouštění draků, bludiště pro děti, dětská hřiště, pavilon veteránů, malou klidnou Shakespearovu zahrádku, růžovou zahradu i prostor, kde se pěstuje ekozelenina. Sportovci mohou využít tenisové kurty, basketbalové hřiště, skatepark či BMX park. V parku stojí i soukromé sídlo rodiny Worsley, jež roku 1746 nahradilo dřívější budovu. Dnes v něm své stálé místo našla Galerie kostýmů vystavující přes dvacet tisíc exponátů od 17. století po dnešek.

Rada: Mapu parku s označením a popisem jeho částí si můžete zdarma vyzvednout v Lakeside Centre na východní straně jezírka.

Oficiální webová stránka: www.plattfields.org

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY