PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Ponte di Rialto - Itálie, Benátky

Základní informace

Ponte di Rialto, tedy Most Rialto, je nejkrásnější ze čtyř mostů, které v srdci Benátek spojují břehy Canal Grande.

Ponte di Rialto, Benátky, Itálie

Ponte di Rialto se nachází v místech, kde stávala starověká obchodní osada. Z jejího pojmenování Rivo Alto vznikl i dnešní název tohoto mostu.

První most na tomto místě navrhl roku 1181 Nicolò Barattieri. Byl pontonový, a protože se nacházel blízko mincovny, dostal název Ponte della Moneta.

Brzy však přestal dostačovat provozu na nedalekém trhu, a tak tu v polovině 13. století vyrostl nový dřevěný most. Ten však vyhořel roku 1310 během vzpoury vedené Bejamontem Tiepolem a jeho následovník se v roce 1444 zřítil pod tíhou davu, který z něj sledoval průvod lodí.

V 16. století pak bohatá Benátská republika rozhodla, že soudobý dřevěný most již není bezpečný, a vyhlásila architektonickou soutěž na výstavbu nového, tentokrát kamenného. Ve velké konkurenci jmen jako Michelangelo, Adrea Palladio či Jacopo Sansovino vyhrál projekt Antonia da Ponte. Jeho most, dokončený v roce 1592, byl tedy prvním kamenným mostem v Benátkách a zároveň až do poloviny 19. století, kdy byl postaven Ponte dell´Accademia, představoval pro pěší i jedinou spojnici mezi oběma břehy Velkého kanálu.

Postaven byl v místě, kde je kanál nejužší. Most jej překračuje jediným obloukem a spojuje čtvrtě San Mario a San Polo. Konstrukce o délce 48 metrů a šířce 22,9 metru stojí na dvanácti tisících pilotech, zaražených do mořského dna. Vzpíná se do výšky 7,5 metru nad hladinu. Jeho centrální průchod lemují dvě řady obchůdků a celou stavbu zakončují průchody s balustrádou.

Roku 2016 byla dokončena osmnáct měsíců trvající rekonstrukce tohoto rušného mostu. Za povšimnutí stojí fakt, že opravena musela být jen jeho vrchní část, zničená turisty a krysami, které se usadily uvnitř stavby. Statika Ponte di Rialto zůstala i po více než čtyřech stoletích bez problémů.

Oficiální webová stránka: https://cs.wikipedia.org/wiki/Ponte_di_Rialto

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Itálie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY