PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Promenáda La Croisette - Francie, Cannes

Základní informace

Elegantní široká pobřežní promenáda Boulevard de la Croisette je jedním ze symbolů města Cannes. Je lemována palmami, skvostnými hotelovými paláci a na jejím západním okraji stojí také Festivalový palác – dějiště Mezinárodního filmového festivalu.

Francie Cannes, Promenade de la Croisette Francie Cannes, Promenade de la Croisette

Promenáda La Croisette se rozprostírá od náměstí Place de Gaulle ve Starém přístavu a stáčí se až k výběžku Pointe de la Croisette, jímž končí Canneský záliv. Zde dnes najdete budovu slavného kasina Palm-Beach a dříve na tomto místě stával kříž, podle nějž se orientovali poutníci mířící na nedaleké Lérinské ostrovy. Právě podle tohoto malého kříže (ve francouzštině „croisette“) získal jméno jak výběžek, tak také celá pobřežní promenáda. Tato 2 km dlouhá rušná tepna měla být obdobou dříve vystavěné Promenade des Anglais v nedalekém Nice.

La Croisette lemují vznešené budovy hotelových paláců, v nichž se během konání Mezinárodního filmového festivalu ubytovávají hvězdy filmového nebe. Jedním z těch nejznámějších je Hotel Carlton, historická památka z doby belle époque. Jeho symbolem je proslulá dvojice kupolí, která byla vymodelována podle poprsí kurtizány a tanečnice La Belle Otero. Za pozornost stojí také elegantní budova hotelu Majestic vystavená ve stylu art déco v roce 1926 nebo hotel Martinez architekta Charlese Palmera z roku 1929. Nejmladším z noblesních hotelových paláců lemujících promenádu je Palais Stéphanie z roku 1992, který byl vystavěn na místě, na němž v minulosti stávala původní budova Festivalového paláce.

Z druhé strany promenádu lemují také krásné písčité pláže. Většinou je však vstup na ně placený a pláže navíc často patří konkrétním hotelům a mohou je tedy využívat zdarma pouze hoteloví hosté. Zvláště během filmového festivalu se to na Plage de la Croisette hemží papparazi a zvědavými turisty toužícími zahlédnout svoji oblíbenou filmovou hvězdu.

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY