PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Queen´s Chapel - Anglie, Londýn

Základní informace

The Chapels Royal se nachází v centru Londýna, zahrnují Queen´s Chapel a Chapel Royal a obě jsou součástí paláce St James´s Palace. Kaple královny Queen´s Chapel v klasicistním stylu se nachází naproti paláci St James´s Palace v ulici Marlborough Road.

Historie Queen´s Chapel

V letech 1623–1625 ji postavil architekt Inigo Jones pro římsko-katolickou královnu Henrietu Marii. Na výzdobu kaple se podílel Grinling Gibbons i Christopher Wren. Neměla by být zaměňována s královskou kaplí Chapel Royal, která byla postavena roku 1540 a je fyzicky součástí paláce St James´s Palace.

Původně byla kaple královny Queen´s Chapel také fyzicky nedílnou součástí paláce St James´s Palace. V roce 1809 však vyhořely přilehlé soukromé apartmány, které už nebyly znovu postaveny. Mezi palácem a kaplí byla v letech 1856–7 postavena silnice Marlborough Road a dnes se tedy zdá, že kaple patří spíše ke komplexu domů Marlborough House, než k paláci St James´s Palace.
Římskokatolická kaple královny Queen´s Chapel byla vystavena v době, kdy byla stavba katolických kostelů v Anglii zakázána. Používala ji katolická královna Henrietta Maria, manželka Karla I. Později ji využívala královna Katharina of Braganza, král Jakub II. a jeho manželka Mary of Modena až do roku 1688. Od roku 1690 byla používána protestantskými dvořany Continental protestants courties. Později byla až do druhé světové války používána jako domov francouzských a německých luteránských členů dvora a dánské církve. Od roku 1938 je součástí královských kaplí The Chapels Royal.

Návštěva Queen´s Chapel

Kromě konání bohoslužeb je kaple Queen´s Chapel veřejnosti nepřístupná. Bohoslužby se konají po celý rok každou neděli (kromě srpna a září).
Obě kaple – královská i kaple královny – jsou dnes využívány pro královské ceremonie. V kapli královny Queen´s Chapel bylo několik dní uloženo tělo královny Elizabeth před tím, než bylo veřejně vystaveno ve Westminster Hall. Naproti tomu v královské kapli Chapel Royal bylo uloženo tělo Diany, princezny z Walesu.

Nejbližší stanice metra: Green Park, Charing Cross

Zdroje:
http://en.wikipedia.org/…n%27s_Chapel
http://anglie.svetadily.cz/…ace/lokality
http://en.wikipedia.org/…s%27s_Palace
http://www.londondrum.com/…s-palace.php
http://londyn.poznej.com/…%99s-palace/
http://www.royal.gov.uk/…History.aspx

Oficiální webová stránka: https://en.wikipedia.org/wiki/Queen%27s_Chapel

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY